Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Děti kreslily policisty v akci

Na děti ze ZÚŠ Mělník čekal bohatý program 

       Včerejšího dne bylo na prostranství Územního odboru PČR Mělník pěkně živo. Po druhé hodině odpolední, se zde sešlo zhruba dvacet dětí se svou učitelkou, ze základní umělecké školy na Mělníku. Policisté pro děti měli připravený bohatý program. Děti nejprve shlédly krátkou ukázku výcviku pořádkové jednotky a to včetně příjezdů speciálního autobusu se zapnutými majáky s rychlým nástupem policistů připravených zasáhnout v případě nepokojů. Policisté, tzv. „těžkooděnci“, svou ukázkou vzbudili v dětech respekt, ale bylo vidět, že se jim nájezdy autobusu pořádkové jednotky velice líbil.
      V druhé části „uměleckého“ odpoledne se dětem představili v rámci prezentace kolegové ze skupiny služební kynologie. S sebou si přivezli zhruba osm pejsků, které postupně školákům předvedli. Zároveň dětem ke každému z pejsků řekli, o jakou rasu se jedná, jaké přednosti pejsek v rámci výcviku má a jaké jsou postupy samotných cvičení a získávání zkušeností. Celá prezentace trvala zhruba třicet minut, děti si na papír zaznamenávaly postřehy a dojmy z ukázky výcviku. Na závěr bylo  pro děti přichystané překvapení. Každý z nich si mohl vyzkoušet alespoň na krátký okamžik takový výcvik policejního psa. Čehož někteří využili a po navlečení „rukávu“ se přesvědčili, jakou sílu má pes, který zaútočí na pachatele s úmyslem ho strhnout k zemi. Na úplném závěru prezentace policejních psovodů, si děti mohly pohladit některé služební pejsky. Školáci na oplátku policistům poděkovali za krásnou ukázku a slíbili, že nakreslí co nejkrásnější obrázky s jejich „služebními mazlíčky“.
      Nakonec celého odpoledne, byla pro děti znovu připravena ukázka pořádkové jednotky, tentokrát v trochu jiném pohledu. Policisté „malým umělcům“ chtěli ukázat, jak vypadá opravdový zásah proti osobám, které ruší veřejný pořádek. Celou ukázku provázely i řádné zvukové efekty, zpacifikování osob a jejich následné odvedení k vozidlu.
      Po skončení všech ukázek a prezentací bylo školákům umožněno, aby si prohlédly vozidlo pořádkové jednotky, jejich výstroj, kterou si mohly „na tělo“ vyzkoušet a vzpomínkou jim bude společná fotografie.     
 
 

vytisknout  e-mailem