Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Deset let neoprávněně čerpal vdovecký důchod

KUTNOHORSKO - České správě sociálního zabezpečení způsobil škodu téměř 700 tisíc Kč. 

Kriminalisté z Kutné Hory v lednu tohoto roku zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvodu, kterého se měl dopustit 48letý muž.

Celou věc oznámila Česká správa sociálního zabezpečení, kde bylo zjištěno, že 48letý muž pobírá již 10 let neoprávněně vdovecký důchod, ačkoli se znovu oženil.

Od roku 2007 vdovec pobíral důchod po své zemřelé manželce, v roce 2010, ale uzavřel manželství nové, tudíž mu zanikl nárok vdovecký důchod čerpat. Tuto skutečnost měl muž ohlásit do několika dnů na příslušném úřadu, to však neučinil a dalších 10 let pobíral vdovecký důchod neoprávněně. Na celou věc se přišlo až kontrolou ze strany úřadu v evidenci obyvatel. České správě sociálního zabezpečení tak způsobil škodu dosahující téměř 700 tisíc korun. 

Policisté na základě zjištěných skutečností zahájili trestní stíhání 48letého muže jako obviněného ze spáchání přečinu podvodu, kdy mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až 5letý trest odnětí svobody. Stejně tak byla muži uložena povinnost přeplatek na vdoveckém důchodu vrátit.

kpt. Mgr. Pavel Truxa
tiskový mluvčí
3. srpna 2022

vytisknout  e-mailem