Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Den s Policií ČR na Hradištku

PRAHA VENKOV–JIH – V rámci preventivního programu uspořádali v pátek letošního 11. října středočeští policisté s vedením místní základní školy preventivně prezentační akci. 

Na základě dohody s vedením základní školy zorganizoval policista z oddělení tisku a prevence ve spolupráci s kolegy z obvodního oddělení v Hradištku projektový den pod názvem „Den s Policií ČR.“ Do akce se dále zapojili policisté z poříčního oddělení Slapy a dopravního inspektorátu územního odboru Praha venkov-JIH.
S ohledem na počet žáků přítomných ve škole byli školáci rozděleni do tří přibližně počtem a věkem shodných skupin (skupina A: I. - III. tř., skupina B: IV. - VI. tř., skupina C: VII. – IX. tř.). Každá skupina se pak postupně vystřídala na třech stanovištích.
Na prvním stanovišti, které se nacházelo na prostranství  u hasičské zbrojnice SDH, se žáci seznámili s výstrojí, výzbrojí a služební technikou, kterou využívají policisté zařazení na dopravním inspektorátu, obvodním a poříčním oddělení. Vše bylo doprovázeno výkladem k činnosti jednotlivých a zúčastněných složek policie. Zúčastnění měli i možnost si vše pečlivě  prohlédnout i vyzkoušet.
Druhé stanoviště bylo umístěno v aule budovy základní školy, kde policista z oddělení tisku a prevence v rámci přibližně pětačtyřicetiminutového bloku seznámil s preventivními radami a doporučeními. Skupinka nejmladších se seznámila se základními pravidly bezpečného chování v silničním provozu, jakož i o tom, jak se mají chovat při setkání s neznámou osobou, nebo pokud jsou ze strany této osoby osloveni. Žáci ze skupiny B se dozvěděli, jak se má chovat cyklista v silničním provozu. Dále jim bylo doporučeno, co mají dělat, pokud se setkají se šikanou, jak jí řešit a jak jí předcházet. Nejstarší si zase povídali o tématu trestní odpovědnosti, a jaké trestné činnosti se podle statistických údajů nejčastěji děti a mládež dopouštějí.
Na třetím stanovišti, které bylo situováno v jednotlivých třídách a školní jídelně, se skupiny věnovaly pod vedením svých vyučujících z místního pedagogického sboru řešení úloh testů s preventivní tematikou. Při testech, jejichž obtížnost byla přizpůsobena jednotlivým věkovým kategoriím skupin, děti odpovídaly na otázky z oblasti dopravy a silničního provozu, bezpečného chování a jejich právního povědomí.
Celá akce proběhla v poklidné a ničím nerušené atmosféře. Podle reakcí žáků i pedagogických pracovníků se podařilo touto zábavnou formou dětem předat základní preventivní rady a doporučení, ale i představit činnost a práci policistů.
 

 por. Bc. Zdeněk Chalupa
 komisař oddělení tisku a prevence
 15. října 2019

Odkazy do noveho okna

Den s Policií ČR

Den s Policií ČR 

Detailní náhled

Den s Policií ČR 1.

Den s Policií ČR 1. 

Detailní náhled

Den s Policií ČR 2.

Den s Policií ČR 2. 

Detailní náhled

Den s Policií ČR 3.

Den s Policií ČR 3. 

Detailní náhled

Den s Policií ČR 4.

Den s Policií ČR 4. 

Detailní náhled

Den s Policií ČR 5.

Den s Policií ČR 5. 

Detailní náhled

Den s Policií ČR 6.

Den s Policií ČR 6. 

Detailní náhled

Den s Policií ČR 7.

Den s Policií ČR 7. 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem