Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Den proti vloupání a odjezd na dovolenou

KRAJ: Nepodceňujte zabezpečení svého majetku. 

Letos je první letní den též dnem proti vloupání. Obecně platí, že následující letní měsíce jsou rizikovější, co se týče vloupání do bytů či rodinných domů. Ačkoliv jsou statistické výstupy rok od roku příznivější, stále se jedná o jednu z nejčastějších trestných činností, které se ovšem dá zabránit dodržováním určitých pravidel.

Hlavními místy pro vniknutí zloděje do objektu jsou samozřejmě dveře a okna, proto obě tyto cesty je nutné při opouštění obydlí řádně zabezpečit. Vyplatí se investovat do kvalitních zámků, kování případně elektronických zabezpečovacích systémů.

U oken v přízemí je vhodné zvolit například i bezpečnostní skla odolná proti nárazu a zajistit balkónové dveře.

Uschovejte cenné věci a doklady na bezpečné místo, nejlépe do bezpečnostní schránky v bance, případně do domácího trezorku pevně zabudovaného ve zdi.

Ideálně vytvořte dojem, že byt je obydlen například využitím elektronického zařízení, které v nepravidelných intervalech zapíná světla či televizi apod.

Nastavte si kontrolu nad svým bytem či rodinným domem například s důvěryhodnými sousedy, kteří vám na něj mohou občas dohlédnout.

A v dnešní době možná to nejdůležitější - nikdy neupozorňujte na svou nepřítomnost na sociálních sítích a neinformujte příliš mnoho lidí o svém odjezdu z domova.

Vloupání do bytů a rodinných domů v rámci Jihomoravského kraje:

Rok 

Byty

Rodinné domy

2019

174

339

2020

192

320

2021

116

194

2022

170

263

2023 k 31.5.

50

94

por. Andrea Cejnková, 21. června 2023

vytisknout  e-mailem