Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Den pro motoristy ve Frýdku-Místku

Zájemci si mohli vyzkoušet trenažér na bezpečnostní pásy, nechat zkontrolovat tachometr, zvážit vozidlo... 

           Včera (7. 8. 2008) od 12.00 do 18.00 hodin proběhl v areálu autobazaru Auto Heller ve Frýdku-Místku Den pro motoristy. Preventivní akci pořádal odbor služby dopravní policie správy Severomoravského kraje ve spolupráci s kolegy z okresního ředitelství Frýdek-Místek.
 
        Pečlivě připravovaná akce měla určitě svůj smysl. Zájemci, kteří do areálu zavítali, si mohli například vyzkoušet trenažér na bezpečnostní pásy. Simulátor nárazu je v podstatě nakloněná rovina, kde sjíždí kabina (o hmotnosti 450 kilogramů) rychlostí 12 km/hod. Náraz je simulací 30 kilometrové rychlosti ve skutečném automobilu. Většina z těch, kteří si trenažér vyzkoušeli, byla překvapena účinností nárazu. A to bylo jen při simulované rychlosti 30.
 
        Dopravní policisté měli k dispozici také vážící zařízení. Vyškolení policisté obsluhují zařízení na měření váhy vozidel (včetně nákladních aut a autobusů). Využívají ho nejen při výkonu služby, ale také právě při obdobných akcích. Aktuální váha vozidla se objeví nejen na samotných vahách, ale zobrazí se také v počítači, kterým je vybaveno speciální vozidlo. V automobilu je dále technika pro kontrolu vozidel, která přepravují nebezpečný náklad. Vozidlo je vybaveno také počítačem pro kontrolu digitálních tachometrů a EC tachografů. Řidiči tak měli možnost nechat si zvážit vozidlo a zkontrolovat tachometry.
 
        V areálu bylo možné vidět i další techniku, kterou dopravní policisté používají v běžném výkonu služby. Jednalo se především o zařízení sloužící k měření rychlosti vozidel. V několika přistavených služebních autech byly různé druhy měřičů rychlosti (některá zařízení měří rychlost za jízdy a pořizuje se automaticky záznam; k dispozici byl i ruční laserový měřič).
  
                                                                                                      por. Mgr. Soňa Štětínská
Kontakt: por. Mgr. Soňa Štětínská
                komisař preventivně informační skupiny  
    Telefon: 974 721 208
    E-mail: pcrssmov@mvcr.cz
                                                                                  
den pro motoristy FM 7_8_08 č. 4.jpg den pro motoristy FM 7_8_08 č. 4.jpg
 
den pro motoristy FM 7_8_08 č 1 den pro motoristy FM 7_8_08 č 1
den pro motoristy FM 7_8_08 č. 2 den pro motoristy FM 7_8_08 č. 2
 
 
 
 
 

vytisknout  e-mailem