Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Den památky zesnulých

MS kraj - "Dušičky" ráj pro zloděje! 

Blíží se druhý listopadový den, který každoročně přináleží k uctění památky zesnulých. Tento svátek je lidově označován jako „Dušičky“. Hřbitovy se začínají více zaplňovat lidmi. U hřbitovů na parkovištích a místech k tomu určených parkuje větší počet vozidel, než je zvykem a za volant usedají i sváteční řidiči, jenž mohou svou nejistou jízdou občas popudit zkušené řidiče k nepříjemným reakcím. V neposlední řádě je třeba upozornit také na zhoršenou viditelnost, kterou toto roční období přináší. Jelikož každoročně dochází k situacím, jež mohou celou atmosféru tohoto svátečního dne narušit, připravili jsme pár preventivních doporučení, která mohou riziko snížit.
Jakmile zaparkujete své vozidlo, ujistěte se, že jsou všechna okna uzavřena a dveře uzamčené. Ve vozidle nenechávejte odložené žádné věci například náhradní klíče, doklady, mobil v nabíječce ani igelitové tašky nebo jiné věci. Pokud disponujete navigací, uschovejte ji na místo, kde nebude vidět. Osobní věci jako jsou kabelky či jiné příruční tašky, neodkládejte na hřbitově mimo svůj dohled a doporučujeme cenné věci ponechat raději doma.
Pokud se chystáte na hřbitov pěšky, mějte na paměti, že může být snížena viditelnost a doplňte svůj oděv reflexními prvky, ať jste při pohybu na pozemní komunikaci dobře vidět. Přecházejte vozovku na místech k tomu určených a ujistěte se, že Vás řidič vidí. Teprve poté přejděte vozovku. Nespoléhejte na přednost chodců, řidiči Vás v tomto ročním období mohou přehlédnout.
I v letošním roce budou policisté z pořádkové služby dohlížet na veřejný pořádek. Rovněž bude zvýšený také silniční dohled, který zajistí dopravní policisté

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje
komisař oddělení prevence
por. Bc. Martina Jablońská
27. října 2021

vytisknout  e-mailem