Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Děn dětí v Horních Počaplech

Policisté připravili pro děti ze ZŠ a MŠ den plný her a zábavy 

     U příležitosti Dne dětí uspořádali druhého června letošního roku policisté z obvodního oddělení v Horních Počaplech prezentaci práce Policie ČR pro děti ze Základní a mateřské školy v Horních Počaplech. Policistky prap. Věra Uhrová a pprap. Gabriela Štroblová si pro děti připravily poutavé povídání o policejní práci . Děti se nejen seznámily s výstrojí policejního těžkooděnce, ale mohly se i posadit do pravého policejního auta , zkusit vysílačku a pustit maják a sirénu.
     Dále se děti zúčastnily soutěže, v rámci které jim byly podle věku položeny otázky z dopravní výchovy a  ze základů dodržování veřejného pořádku. Menší děti odpovídaly s pomocí kroužků nakreslených zelenou pastelkou, pokud chtěly odpovědět kladně, nebo červenou, byla-li jejich odpověď záporná. Větší děti navíc poznávaly dopravní značky a řešily různé dopravní situace. Pro všechny zúčastněné policisté připravili sladkou odměnu, kterou věnovalo vedení OOP Horní Počaply, pro vítěze pak věcné ceny v podobě fixů, pastelek nebo omalovánek z programu prevence kriminality.
      Děti v MŠ se na závěr návštěvy s policisty na památku vyfotografovaly a prostřednictvím svých učitelek požádaly, aby se za nimi policisté brzy přišli opět podívat, což jim policisté rádi slíbili.
 
npor. Bc. Tomáš Pipota
vedoucí Obvodní oddělení PČR
Horní Počaply

 

vytisknout  e-mailem