Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Den bezpečnosti v Bílovci

Dne 2. září letošního roku se v Bílovci uskutečnil den města, který byl k příležitosti 150 výročí od založení místních dobrovolných hasičů pojmenován Dnem bezpečnosti.

Na programu této akce se podílely všechny základní složky integrovaného záchranného systému včetně Policie České republiky. Z její strany byla pro návštěvníky připravena ukázka policejních psovodů se zaměřením na výcvik služebních psů a jejich použití během zákroků. Po šestnácté hodině pak v budově místní knihovny proběhla ukázka vyjednávání policejního psychologa s nebezpečným pachatelem a jeho následné zadržení zásahovou jednotkou. Návštěvníci zde mohli vidět také společný zásah základních složek integrovaného záchranného systému u vážné dopravní nehody, kde členové hasičského záchranného sboru předvedli postup při vyproštění osoby z vozidla.  Všechny tyto ukázky byly přenášeny na velkoplošné obrazovky, které byly umístěny nedaleko hlavního pódia.

Během bohatého programu si mohli návštěvníci na nádvoří místního zámku prohlédnout také výzbroj a výstroj speciálních pořádkových jednotek včetně čtyřkolky a technického vozidla a například také nejnovějšího motocyklu dopravní policie značky BMW. Na nádvoří se dále nacházel policejní stánek oddělení tisku a prevence, kde si děti mohly vyzkoušet složit puzzle s preventivní tématikou a také si zastřílet z laserové střelnice, za což byly odměněny drobnými dárky.

Na konci nezbývá než poděkovat všem zúčastněným, především hasičům, policistům, záchranářům a strážníkům městské policie, kteří se na organizaci a průběhu dne Bezpečnosti v Bílovci podíleli.

Nový Jičín 6. září 2017

nprap. Mgr. Darina Knižátková
vrchní inspektor oddělení tisku a prevence

Den bezpečnosti v Bílovci foto č. 1Den bezpečnosti v Bílovci foto č. 2

Den bezpečnosti v Bílovci foto č. 3Den bezpečnosti v Bílovci foto č. 4

Den bezpečnosti v Bílovci foto č. 5

vytisknout  e-mailem