Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Den Bezpečnosti 4.ročník

KUTNOHORSKO - Praktické ukázky své práce předvedly vybrané složky Policie ČR, Hasičského záchranného sboru, Zdravotnické záchranné služby a BESIPu. 

Muzeum zemědělské techniky v Čáslavi připravilo vzdělávací akci "Den bezpečnosti", který se uskutečnil ve čtvrtek 26. dubna 2018.

Tato akce byla zaměřena zejména pro děti prvního stupně místních a okolních základních škol. Po zahájení akce starostou města Čáslav předvedly na hlavní ploše areálu Muzea praktické ukázky své práce vybrané složky Policie ČR, Hasičského záchranného sboru, Zdravotnické záchranné služby, Červeného kříže a BESIPu.

Průběžně se přítomní setkali na dalších stanovištích se simulátorem nárazu vozidla, s vzdělávacím programem Zachraň život s Kryštůfkem, se strážníky Městské policie Čáslav, se zástupci Červeného kříže a Zdravotnické záchranné služby. Nechyběla účast policistů z Dálničního oddělení Mirošovice, Poříčního oddělení Labe, policistů z kutnohorské pořádkové jednotky a prvosledové hlídky, Dopravní inspektorát Kutná Hora a policejní psovodi a další.

V rámci dění si tak každý přítomný mohl prohlédnout přistavenou techniku zúčastněných složek. Pracovníci muzea také zpřístupnili haly s vystavenými historickými traktory tuzemské výroby.

Dle prvních reakcí se akce vydařila a proběhla k velké spokojenosti návštěvníků i zúčastněných složek. Celková účast byla 1683 návštěvníků.

O akci napsali a fotografie z uvedeného dne naleznete zde:

http://www.svoboda.info/galerie/vsedni-zivot/foto_areal-narodniho-zemedelskeho-muzea-v-caslavi-hostil-den-bezpecnosti/

https://kutnohorsky.denik.cz/zpravy_region/den-bezpecnosti-prilakal-stovky-navstevniku-20180426.html

https://www.facebook.com/pg/mestocaslav/photos/?tab=album&album_id=1899958983411930

por. Mgr. Lubomír Vilímek
vedoucí oddělení OOP Čáslav

Upravila:
por. Mgr. Vendulka Marečková
tisková mluvčí
P ČR Kutná Hora
2. května 2018

vytisknout  e-mailem