Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Dělá příležitost zloděje?

ČESKOLIPSKO – Spolupráce kriminalistů a policistů vedla k objasnění skutku. 

Českolipští kriminalisté spolu s policisty vyšetřovali případ krádeže věcí, ke kterému došlo v jednom z hudebních klubů v centru města.
V sobotu 3. března, krátce po druhé hodině, dorazil do klubu, kde již zábava byla v plném proudu, také 26letý recidivista.

Rozvlněná těla v rytmu reprodukované hudby, decibely ovlivňující smysly, ale také alkohol a přítmí. Jen sporadicky se někdo z hostů v průběhu večera staral o to, kde a v jakém stavu jsou právě jeho odložené osobní věci. Lidé se přišli především pobavit, nestarat se. Zapomenout na trable uplynulých dní. Předpokládal by snad někdo, že zde mohou být i odlišně smýšlející lidé? I přes to, že je klub primárně předurčen muzikoterapii a zábavě, na své si zřejmě přišel i z poněkud jiného šálku koštující mladý muž s kriminální minulostí.
Nad ránem, kdy nejen dýdžej již začal polevovat ve svém úsilí u mixážního pultu, ale i pozornost návštěvníků již byla do jisté míry „omezena“, nastala chvilka právě pro mladého muže. Na sedačce osiřelá dámská kabelka s kabátkem zřejmě vzývala mladíkovi niterné pudy k tomu, aby se nehlídaných věcí zmocnil. V nestřeženém okamžiku muž z Českolipska opustil club i s dámskými věcmi v hodnotě devět tisíc korun.

Jakmile přijali policisté oznámení o krádeži, ke které v klubu došlo, okamžitě se jí začali zabývat. Spolupráce českolipských kriminalistů a policistů měla kýžený výsledek. Během několika málo dnů již byl mladík na policejní služebně konfrontován s nashromážděnými důkazy. Nezapíral.
Velmi záhy policisté 26letému muži, který byl již v minulosti odsouzen Okresním soudem pro majetkovou trestnou činnost, sdělili ve zkráceném přípravném trestním řízení podezření z přečinu krádež, za což mu v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

 
8. března 2018
por. Bc. Vojtěch Robovský
KŘP Libereckého kraje, tiskový mluvčí

vytisknout  e-mailem