Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

DBA s organizací TISPOL

Kladensko - Na dodržování předpisů v silničním provoze dohlíží v tomto týdnu vyšší počet policistů. 

    V tomto týdnu se i kladenští policisté zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce s organizací TISPOL. Celá tato dopravně bezpečnostní akce je zaměřena zejména na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek a dodržování dalších obecně platných ustanovení zákona č.361/2000 Sb.o provozu na pozemních komunikacích. Dále se policejní hlídky při této dopravně bezpečnostní akci zaměří na pátrání po osobách,věcech a odcizených vozidlech. Na území okresu Kladno tato dopravně bezpečnostní akce  probíhá v průběhu tří dnů. První den konání byl v pondělí 9. prosince 2013 a v rámci této akce bylo zkontrolováno celkem 159 vozidel. Při těchto kontrolách bylo zjištěno 41 přestupků a uděleny pokuty ve výši 15 000,-Kč. Mezi nejčastější  přestupky patří  porušení rychlosti, čehož se dopustilo 9 řidičů, v 10 případech nepoužili řidiči bezpečnostní pásy a v 8 případech byl nevyhovující technický stav vozidla. Dále policisté zjistili u jednoho řidiče požití alkoholických nápojů. V průběhu celé dopravně bezpečnostní akce byl zadržen 1 řidičský průkaz a 1 osoba v pátrání. Policisté tuto dopravně bezpečnsotní kontrolní činnost zaměřují do vytipovaných oblastí okresu Kladno a především do úseků pozemních komunikací, kde dochází i často k dopravním nehodám. Policisté při výkonu v rámci dopravně bezpečnostní akce jsou nasazování do motorizovaných policejních hlídek, ale také do kombinovaných, která mají určitá pevná stanoviště. Do pondělní akce bylo nasazeno celkem 17 policistů. Dopravně bezpečnostní akce s organizací TISPOL bude v kladenském okrese probíhat i v určených následujících dnech a výsledky budou ke zveřejnění  v příštím týdnu.

12. prosince    2013

nprap. Jana Šteinerová

Další případy z Kladenska

Dopravní nehoda -dne 11. prosince 2013 po 21. hodině se na pozemní komunikaci v Kladně v ulici Železničářů nedaleko křižovatky se Smetanovou ulicí  stala dopravní nehodaŘidič osobního vozidla Renault Megane nezvládl řízení a dostal smyk, následně narazil do obrubníku a se svým vozem se převrátil na střechu do lesníého porostu, kde narazil do stromu. Ve vozidle se nacházela dvoučlenná posádka, oba muži byli ve věku 39 let. Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob a ani jeden z účastníků této dopravní nehody neuplatnil vyšetření ze strany RZS, která byla na místě. Policisté provedli u řidiče odborným měřením dechovou zkoušku, při které byla zjištěna hodnota 1,82 promile alkoholu v dechu. Vzniklá škoda činní přibližně 20 000,-Kč. Plříčina dopravní nehody je v šetření.

Dopravní nehoda - dnešního dne po 6.hodině (6.20hodin) došlo k dopravní nehodě v obci Kamenné Žehrovice na Karlovarské třídě, kde se střetlo osobní vozidlo VW Golf s chodcem. Po střetu vozidlo z místa dopravní nehody ujelo. RZS převezla do kladenské nemocnice 37 letého chodce k ošetření. Řidička r. 91 se následně po několika minutách vrátila zpět na místo dopravní nehody. Příčiha dorpavní nehody je v tuto chvíli v šetření. 

vytisknout  e-mailem