Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

DBA s automechaniky

PROSTĚJOV - Řidiči si mohli vyzkoušet alkohol i drogy. 

Ve spolupráci se Střední školou automobilní v Prostějově a pojišťovnou Generali uspořádali prostějovští policisté ve středu 14. června v dopoledních hodinách v Kostelecké ulici v Prostějově preventivní dopravně bezpečnostní akci.

Průběh již čtvrtého ročníku akce se od běžné dopravně bezpečnostní akce policistů liší tím, že na kontrole technického stavu vozidel se podílí právě učni automechanického řemesla. Ti pak kromě spolupráce při kontrole technického stavu, mohou přímo na místě opravit drobné nedostatky, případně provozovatelům vozidel poradit, jak zjištěnou závadu odstranit. Při včerejší akci měli motoristé obzvláště štěstí, protože, přestože se jednalo o studenty teprve druhého ročníku, bylo znát, že jsou to již zkušení pracovníci. V několika případech tak provedli drobné opravy, například výměnu vadné žárovky, a v několika případech diagnostikovali závadu a doporučili postup jejího odstranění.

Za necelé tři hodiny trvání akce byly zkontrolovány na tři desítky vozidel. Po provedené kontrole byli řidiči za trpělivost odměněni balíčkem s drobnými dárky a cennými radami na cesty od pojišťovny Generali.

Oproti minulým ročníkům byla letošní akce obohacena o možnost přímo na místě si pomocí speciálních brýlí vyzkoušet koordinaci pohybů a ovládání pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek. Připravený slalom nikdo z brýlemi vybavených řidičů nezvládl bez „nehody“. Řidiči tak měli ojedinělou možnost si uvědomit nebezpečnost řízení vozidla pod vlivem zakázaných látek.

por. Mgr. František Kořínek

14. června 2017

vytisknout  e-mailem