Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

DBA s automechaniky a pojišťovnou

PROSTĚJOV - Technický stav vozidel kontrolovali budoucí automechanici. 

Ve spolupráci se Střední školou automobilní v Prostějově a pojišťovnou Generali uspořádali prostějovští policisté v úterý 26. června 2018 v dopoledních hodinách v Kostelecké ulici v Prostějově preventivní dopravně bezpečnostní akci.

Průběh pátého ročníku akce se od běžné dopravně bezpečnostní akce policistů liší tím, že na kontrole technického stavu vozidel se podílí právě učni automechanického řemesla. Ti pak kromě spolupráce při kontrole technického stavu, mohou přímo na místě opravit drobné nedostatky, případně provozovatelům vozidel poradit, jak zjištěnou závadu odstranit. 

Za dvě hodiny trvání akce bylo zkontrolováno 23 vozidel. Po provedené kontrole byli řidiči za trpělivost odměněni balíčkem s drobnými dárky a cennými radami na cesty od pojišťovny Generali.

Stejně jako loni měli i letos řidiči možnost vyzkoušet si pomocí speciálních brýlí koordinaci pohybů a ovládání pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek. Řidiči tak měli ojedinělou možnost si nebezpečnost řízení vozidla pod vlivem zakázaných látek uvědomit při praktické zkoušce.

por. Mgr. František Kořínek

26. června 2018

Odkazy do noveho okna

DBA s automechaniky

DBA s automechaniky 

Detailní náhled

DBA s automechaniky

DBA s automechaniky 

Detailní náhled

DBA s automechaniky

DBA s automechaniky 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem