Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Darování krve – pomoc potřebným

OLOMOUCKÝ KRAJ - Rozhodli jsme se podpořit naše zdravotnictví. 

Koronavirová pandemie mimo jiné ovlivnila také dárcovství krve a krevní plazmy. Ve Fakultní nemocnici Olomouc a v řadě dalších nemocnic během ní klesl počet odběrů i aktivních dárců. Rozhodli jsme se proto naše zdravotnictví podpořit. Ve čtvrtek 29. dubna 2021, v předvečer pálení čarodějnic, jsme se sešli na Transfúzním oddělení Fakultní nemocnice Olomouc k tradičnímu společnému darování krve.

Organizace akce byla díky epidemiologické situaci náročnější, protože podmínky pro odběry jsou nyní komplikovanější. Je nutné respektovat zejména stanovenou dobu, která musí uplynout mezi očkováním, případně nemocí a odběrem krve. Nebylo tedy jednoduché vše skloubit, a proto se bezmála dvacet zájemců nemohlo této akce zúčastnit.

Přesto přišli darovat krev tři prvodárci a dvacet dva zkušených dárců. Stranou nezůstali ani dárci krevní plazmy, přišlo jich osm.

Dárcovství této životně důležité tekutiny je již pro mnohé policisty a občanské zaměstnance našeho krajského ředitelství samozřejmostí. Vědí, že tím pomáhají zachraňovat lidské životy. Na odběry chodí pravidelně podle potřeb zdravotnického zařízení, kde jsou registrováni.

kpt. Mgr. Marta Vlachová
29. dubna 2021

Odkazy do noveho okna

Darování krve

Darování krve 

Detailní náhled

Darování krve

Darování krve 

Detailní náhled

Darování krve

Darování krve 

Detailní náhled

Darování krve

Darování krve 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem