Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Další velký pes nebezpečně zaútočil na člověka

LIBERECKO - Tentokrát to byla tibetská doga. 

Nedělní odpolední procházka obcí Křižany na Liberecku se pro 39letou místní ženu proměnila v hororový zážitek, na který nikdy nezapomene. Ten den venčila svého chrta, a když míjela pozemek rodinného domku, na kterém majitel chová dva psy plemene tibetská doga, jeden z nich se rozeběhl proti ní a na veřejné cestě ji napadl.

Nejprve se ženě zakousl do lýtka, a když vlivem ostré bolesti upadla, pustil se do ní na zemi. Obrovský pes se k ní choval jako ke své kořisti a kousal ji po celém těle, kromě toho útočil i na její krk a hlavu. Tu si kryla rukama, proto má vážně poraněnou levou ruku, kterou si chránila obličej. Majitel se svého psa snažil dostat pod kontrolu, ale z jejího pohledu se mu to příliš dlouho nedařilo. 

Ženu s velmi bolestivými zraněními způsobenými opakovaným kousáním převezla zdravotnická záchranná služba do liberecké nemocnice, kde se podrobila rozsáhlému šití pod narkózou. Nyní je už v domácí péči, ale značně omezená na běžném způsobu života. Proto policisté obvodního oddělení v Českém Dubu v této souvislosti už zahájili úkony trestního řízení pro přečin ublížení na zdraví z nedbalosti. Na základě vyžádané lékařské zprávy pak rozhodnou, zda právní kvalifikaci případně zpřísní na těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. V rámci tohoto prověřování mimo jiné budou zjišťovat a prověřovat okolnosti, za kterých se tento velmi ostrý pes dokázal dostat mimo ohrazený pozemek na veřejnou cestu. Je velké štěstí, že žena v ten den nevzala na procházku i svou osmiletou dcerku, která s ní obvykle jejich chrta venčí. Tibetská doga neútočila vůbec na chrta, ale rovnou na jeho majitelku.

15. 3. 2022
por. Bc. Ivana Baláková 
tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje

Odkazy do noveho okna

pes, který napadl poškozenou

pes, který napadl poškozenou 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem