Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Další úspěšné pátrání prvosledové hlídky

KLADENSKO - Řidič odešel z místa dopravní nehody, ale byl dopaden. 

Před devátou hodinou dne 23. dubna 2019 došlo k dopravní nehodě na pozemní komunikaci na trase Vinařice – Kladno Švermov. Řidič osobního vozidla tovární značky Peugeot jedoucí směrem do Švermova naboural v ulici Vinařická přední částí vozidla do plotu u domu a poté z místa dopravní nehody odešel.

K vypátrání podezřelého řidiče byla na místo dopravní nehody ihned vyslána prvosledová hlídka. Po příjezdu policejní hlídka získala prvotní informace k popisu pachatele a začala propátrávat přilehlé ulice a okolí.  Krátce po deváté hodině byl pohyb muže odpovídající popisu podezřelého řidiče zaznamenán policistou oddělení hlídkové služby v ulici 28. října v Kladně, jdoucí směrem do obce Pchery. Policisté vyzvali muže k prokázání totožnosti a vzhledem k jeho krvácejícímu zranění v oblasti hlavy byla na místo přivolána posádka ZZS. Následně policisté provedli u muže dechovou zkoušku, která byla s pozitivním výsledkem 1,85 promile alkoholu v dechu. Na základě policejního šetření se muž doznal k jízdě a způsobení dopravní nehody v obci Vinařice. Policisté podezřelého šestašedesátiletého řidiče z Kladna zadrželi a provedli eskortu do kladenské nemocnice, kde se muž podrobil dalšímu lékařskému vyšetření včetně odběru biologického materiálu.

Tento případ byl předán na obvodní oddělení Kladno venkov, kde je prošetřován a muž je nyní za své protiprávní jednání podezřelý z trestného činu ohrožené pod vlivem návykové látky. Za tento trestný čin hrozí maximální trest odnětí svobody až na 3 roky.

nprap. Jana Šteinerová

tisková mluvčí

P ČR  Kladno

24. dubna 2019

vytisknout  e-mailem