Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Další ukradený policista

ORLICKOÚSTECKO – Přesně v době kdy jsme vydávali tiskovou zprávu týkající se „únosu policisty“ tak na tísňovou linku volal další muž, který tentokrát upozornil na krádež podobné makety z obce Zářecká Lhota u Chocně. 

Oodcizená maketaodcizená maketaznamovatel má skutečně smysl pro humor, protože jeho věta zněla: „ Dobrý den, …. já bych chtěl nahlásit únos policajta…. policajta na nožičce, co tam jenom svítí a nic nedělá.“. Operační důstojník informaci předal kolegům z Chocně, kteří se přestupkem zabývají.

Pachatelé přijeli vozidlem 9. dubna v 1:40 ráno. Krádež se odehrála v dálce, ale mohlo by jít o Škodu Fabia nebo starší typ vozidla Volkswagen Golf.

V Zářecké Lhotě to není poprvé. Stejnou krádež obec oznamovala na podzim loňského roku. Tehdejší figurína měla i dalekohled, což ještě více připomínalo obávané měření rychlosti.

Pokud víte, jaký „sběratel“ se v našem kraji zaměřil na krádeže maket policistů, volejte pardubickým policistům přes linku 158. Děkujeme.

Aby těch náhod nebylo málo, tentokrát ukradli přesně toho policistu, který nám v minulé tiskové zprávě „posloužil“ jako ilustrační obrázek. Formu tohoto vtipného oznámení si můžete poslechnout zde - maketa policisty.

por. Mgr. Eva Maturová
tisková mluvčí
14. dubna 2021

vytisknout  e-mailem