Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Další setkání se studenty z Hořic

JIČÍNSKO - Během přednášky zazněly nejrůznější dotazy 

Ilustrační foto PČRIlustrační foto PČR
Další studenti Gymnázia, střední odborné školy, středního odborného učiliště a vyšší odborné školy Hořice přijeli ve středu 28. března na plánovanou přednášku o trestní odpovědnosti mládeže, která se uskutečnila v prostorách budovy Územního odboru Policie České republiky Jičín.

Posluchače třetího ročníku bývalé Obchodní akademie Hořice přivítal ve vstupní hale pracovník Preventivně informační skupiny Jičín. V první části domluveného programu preventista mladým lidem objasnil problematiku trestní odpovědnosti mládeže, kdy se po nezbytném úvodním teoretickém výkladu zaměřil zejména na objasnění skutkových podstat nejčastěji prošetřovaných protiprávních deliktů. Zároveň průběžně odpovídal na zajímavé dotazy pozorných posluchačů.

Nejčastěji se týkaly okolností vylučujících protiprávnost činu, tedy krajní nouze a nutné obrany. Začínající řidiči zase pokládali policistovi otázky, které se vztahovaly k pravidlům silničního provozu.

Následovala prohlídka místnosti věnované drogové závislosti, policejní cely a prostorů využívaných pro výcvik policistů. Preventista vše ještě doplnil odborným výkladem, kdy se studenti dozvěděli mnohé zajímavé informace.

Čtěte také: Besedy se studenty
por. Bc. Petr Janda
29. 03. 2012

vytisknout  e-mailem