Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Další série internetových podvodů

SVITAVSKO - Celkem 16 případů se škodou tři čtvrtě milionu. 

Svitavští kriminalisté mají nyní na stole další sérii podvodů na internetu. Opět se jedná o legendu s přepravní společností, prostřednictvím které pachatelé vysají účty poškozených během několika minut.

Poškození měli na internetu zveřejněný inzerát k prodeji zboží. Na inzerát zareagoval údajný zájemce o koupi s tím, že dopravu i převod peněz za zboží zajistí u dopravní společnosti. Následně poškozenému přišel internetový odkaz na údajného dopravce, ve kterém poškození vyplnili nejen osobní, ale i bankovní údaje. Pachatelé tak prostřednictvím odkazů získali přístupy do internetových bankovnictví a peníze poškozených v celkové výši 750 tisíc korun převedli na jiné bankovní účty. Peníze z těchto účtů pak vybrali jejich „komplicové“ prostřednictvím bankomatů.

Kriminalisté tak disponují alespoň fotografiemi osob, které peníze z bankomatu vybraly a obrací se na veřejnost s prosbou o pomoc. Jestliže osoby na fotografiích poznáváte, nebo víte, kde se zdržují, ozvěte se nám na linku 158.

Pachatelé jsou podezřelí z trestných činů podvod, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací.

Obdobné případy zveřejněné v minulém týdnu, včetně rad jak nenaletět podvodníkům, naleznete zde: Poznáváte osoby na fotografiích? - Policie České republiky

30. srpna 2023
por. Mgr. Iveta Kopecká
tisková mluvčí Policie ČR Pardubického kraje

Aktualizace 31. srpna 2023 :
Díky zveřejnění případu v médiích se nám podařilo jednoho z mužů na fotografii ztotožnit. Stále ale pátráme po druhém z nich. Všem děkujeme za spolupráci.

Odkazy do noveho okna

Komplic 2

Komplic 2 

Detailní náhled

Komplic 3

Komplic 3 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem