Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Další poškozené auto

TEPLICKO - Vybíjela si vztek na vozidle; Najel do závory; Okradl známého. 

Další poškozené auto

     Před několika dny jsme informovali o případu, kdy 30letý muž zřejmě psychicky neunesl rozchod s bývalou přítelkyní a ukopl jí na autě zpětná zrcátka a poškodil přední dveře. Žena vyčíslila škodu na 13 tisíc korun, jejímu „ctiteli“ policisté sdělili podezření z přečinu poškození cizí věci.

     V noci z úterý na středu řešili policisté další případ poškození vozidla, ke kterému došlo v Teplicích. Na tísňovou linku se v noci obrátili dva muži, kteří slyšeli rány z parkoviště, kde mají svá auta. Uviděli ženu, která ničila zaparkovanou Octavii a svého jednání nezanechala ani poté, co ji k tomu svědci vyzvali. Když na místo přijeli policisté, byla arogantní, vulgární, odmítala uposlechnout zákonných výzev a snažila se z místa odejít. Nakonec skončila žena, která měla v dechu skoro dvě promile alkoholu, v poutech a poté na policejní služebně, kde si později převzala sdělení podezření z přečinu poškození cizí věci. Vztek na autě si vybíjela zřejmě kvůli neshodám s bývalou kamarádkou, jejíž přítel v poškozeném autě, kterému rozbila čelní sklo a poškrábala lak, jezdí.

Najel do závory

     Z přečinu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti byl obviněn řidič kamionu, který vjel v polovině dubna na železniční přejezd, kde bylo v provozu světelné a zvukové signalizační výstražné zařízení. V ulici Hřbitovní najel do závory, kterou poškodil, následně z přejezdu vycouval ještě před tím, než přijel vlak. Poškozením závory způsobil škodu přes sedm tisíc korun, pokud případ skončí u soudu, hrozí mu v případě uznání viny až roční vězení, nebo zákaz řízení motorových vozidel.

Okradl známého

     Z přečinu krádeže je podezřelý 28letý muž, který svého známého připravil o mobil. Případ je o to smutnější, že mu poškozený přišel pomáhat s rekonstrukcí garáže, a když odcházel, vypadl mu z kapsy telefon. Podezřelý se mu za pomoc odvděčil tím, že jeho ztracený mobil vzal a za pár stovek ho prodal. Mobil už policisté zajistili, podezřelému hrozí v případě soudního líčení a uznání viny až dvouletý trest odnětí svobody.

8. 11. 2018, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence Teplice

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pis.tp@pcr.cz

vytisknout  e-mailem