Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Další podvedená při prodeji na internetu

Táborsko - Na stránky svého internetového bankovnictví se přihlašujte pouze přes stránky své banky! 

Na sklonku uplynulého týdne přijali policisté oznámení od čtyřiačtyřicetileté ženy z Táborska, která chtěla prodat dětské brusle na jednom z inzertních portálů, místo toho přišla peníze.

Žena vystavila brusle k prodeji na portále a čekala, až se ozve zájemce. Ten se skutečné ozval prostřednictvím Messengeru a zjevně neměl čisté úmysly. Zaslal poškozené odkaz s pokyny pro doručování zásilek prostřednictvím přepravní služby. Poškozená se přes zaslaný odkaz přihlásila do svého internetového bankovnictví, aniž by tušila, že veškeré údaje poskytuje podvodníkovi. Následně zjistila, že jí z účtu někdo odčerpal 300 tisíc korun.

Již poměrně dlouhou dobu a s velkou intenzitou policisté upozorňují na to, že je skutečně nutné být velmi obezřetnými nejen při nákupu, ale také při prodeji zboží na internetu. Je důležité přemýšlet a vše si důkladně ověřovat. Každý den vydávají policisté zprávy s konkrétními případy internetových podvodů, které se staly našim spoluobčanům. Ve zprávách jsou zahrnuty i nejpoužívanější triky a legendy pachatelů. Je třeba se z těchto informací poučit a ne je brát na lehkou váhu. Neboť obětí podvodníků se může stát každý.

Na stránky svého internetového bankovnictví se nikdy nepřihlašujte přes odkazy v emailu, na sociálních sítích či v sms zprávách, vždy se přihlašujte pouze přes stránky své banky!

Pokud již o peníze přijdete, neotálejte s oznámením na policii, učiňte ho nejlépe ihned po zjištění chybějících prostředků na bankovním účtu. Spojte ihned se se svojí bankou a pokuste se platby zablokovat.

Veškerou komunikací si zálohujte, je důležitá jako důkazní materiál.

por. Bc. Lenka Pokorná    ta.pis@pcr.cz

tisková mluvčí a preventistka

23. ledna 2023

vytisknout  e-mailem