Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Další kurz KUZMY ukončen

Ve středu jsme zakončili kurz KUZMA (kurz zodpovědného majitele městského psa). 

Jakub a Amy.JPGPo dobu třech měsíců mladí psovodi každou středu navštěvovali cvičák ve sportovním policejním areálu v Ostravě Hulvákách.
Všichni psovodi přišli do kurzu s problémy např. jejich pes neumí chodit u nohy, nepřiběhne na přivolání apod., které se snažili odstranit. Bedlivě poslouchali rady od zkušených policejních psovodů. Výcviku se věnovali i doma. Všichni udělali velký pokrok, někteří však nesmí usnout na vavřínech a svému čtyřnohému miláčkovi se musí věnovat i nadále. Na poslední lekci již tradičně nechybělo přezkoušení a předání osvědčení o absolvování.
Nejvýraznější pokrok udělal Jakub s labradorkou Amy. Před kurzem byla půlroční Amy velice fixovaná na matku malého psovoda. Byla zcela bez výcviku, poslušnost žádná a nebyla zvyklá na přítomnost jiných psů. Prostě neovladatelné stěně.
Při absolvování kurzu se Amy ztotožnila s prostředím výcviku a ostatními psy. Naučila se vnímat a respektovat svého psovoda. Přes pamlsky začala plnit jednoduché cviky poslušnosti, naučila se přivolání a oblíbila se překážky. Jakub se naučil dávat jasné povely, pracovat s hlasem. Vztah mezi ním a Amy se upevnil. Vše ještě musí natrénovat v rušivém prostředí.
Další kurz budeme pořádat na jaře roku 2016.

fotogalerie zde

por. Mgr. Kateřina Špoková
komisař
25. 11. 2015

 

vytisknout  e-mailem