Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Další etapa dopravní akce

CHOMUTOVSKO - Téměř třetina kontrolovaných porušila předpisy. 

Další etapa celorepublikové dopravně bezpečnostní akce související se začátkem letních prázdnin proběhla v okrese Chomutov během pátku a soboty. Zintenzivněním silničních kontrol se policisté snaží působit na účastníky silničního provozu také preventivně. Účelem je přimět zejména řidiče, ale i další účastníky provozu, k zodpovědnému chování v souladu s dopravními předpisy a přispět tím ke zvýšení bezpečnosti na našich komunikacích.

Zaměření akce bylo obdobné jako před týdnem, tedy především na kontroly dodržování způsobu jízdy, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí, telefonování za jízdy, technický stav motorových vozidel, kontrola dodržování pravidel silničního provozu na železničních přejezdech a kontrola dodržování zákazu požívání alkoholu a jiných návykových látek řidiči a cyklisty.

V síti dopravních hlídek tentokrát uvízlo 99 vozidel. Z tohoto počtu bylo zjištěno 27 přestupků. Jednalo se zejména o nepoužití bezpečnostních pásů (7), kromě nepřipoutání bylo dvakrát také zjištěno nepoužití zádržného systému při přepravě dítěte. Šest řidičů bylo přistiženo při rychlejší jízdě, než dovolují předpisy, dva šoféři neměli řidičský průkaz, jeden pak řídil pod vlivem alkoholu a bude se zodpovídat příslušnému správnímu orgánu. Tomu budou oznámena k projednání ještě další tři přestupková jednání. Většina přestupků (23) byla policisty vyřízena na místě uložením pokut v celkové výši 7.100 korun.

por. Mgr. Miroslava Glogovská

tisková mluvčí

Chomutov 7. července 2020

vytisknout  e-mailem