Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Další dvě loupeže objasněny

Orlickoústecko – spolupráce se šumperskými policisty se vyplatila  

     V minulých týdnech jsme vás informovali o skvělé práci ústeckých kriminalistů, kterým se během velmi krátké chvíle podařilo doobjasnit čtyři loupežná přepadení. Ke dvěma z nich došlo přímo v okresním městě, k dalším pak během jediné noci v Chocni a Lanškrouně (více zde).

     V souvislosti s loupežným přepadením, ke kterému došlo 8. ledna v jedné herně v České Třebové, byl v úterý v Králíkách ve spolupráci s kriminalisty ze Šumperka zadržen 26letý muž z Králicka. Je podezřelý nejenom z výše uvedeného zločinu loupeže, za který mu už teď hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Stejně závažného protiprávního jednání se měl v minulých dnech dopustit i na Šumperecku. Podezřelý je ale i ze spáchání drobnějších deliktů. V Králíkách se měl v minulých dnech vloupat do jednoho z bytů, ve kterém se ztratily bankovky a notebook. Další počítač se mu zalíbil v Jablonném nad Orlicí. O tomto případu se více dočtete zde.
     Na mladého muže byl podán návrh na vzetí do vazby, o kterém bude v průběhu dnešního dne soudce rozhodovat. Vzhledem k tomu, že se vážných protiprávních jednání dopouštěl i na sousedním okrese, zabývají se nadále tímto případem šumperští kriminalisté.

     Důvodně podezřelý z provinění zločinu loupeže je i mladík ze Žamberska. U něho byly v minulých dnech zadrženy věci prokazatelně pocházející z této závažné trestné činnosti. Více se ale dočtete zde.

     Statistika loupežných přepadení, ke kterým v průběhu ledna na okrese Ústí nad Orlicí došlo, není radostná. Sedm takových závažných deliktů, to je skutečně vysoké číslo. Velmi potěšující ale je, že v tuto chvíli policistům ústecké kriminálky zbývá objasnit poslední z nich.

4. února 2010
nprap. Eva Sichrová
tisková mluvčí
 

Odkazy do noveho okna

Loupež v České Třebové objasněna

Loupež v České Třebové objasněna 

Detailní náhled

Zajištěné věci z loupežného přepadení

Zajištěné věci z loupežného přepadení 

Detailní náhled

Zajištěný nůž z loupežného přepadení

Zajištěný nůž z loupežného přepadení 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem