Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

CYKLOTÝM pražské policie opět v akci

Již třetím rokem se v těchto dnech na pražských cyklostezkách prohánějí policejní preventisté na kolech. 

Projektem policie cílí na stále se rozrůstající komunitu cyklistů. Neocenitelnou součástí celého projektu je i úzká spolupráce s krajským koordinátorem BESIP, který na místě zodpovídá zejména dotazy týkající se platné legislativy a připravovaných změn zákona o provozu na pozemních komunikacích. 

V informačním stánku pak na zájemce z řad cyklistů čeká krátký test, který obsahuje souhrn otázek z oblasti bezpečnosti. Odměnou jim jsou drobné ceny v podobě osvětlení na jízdní kolo nebo reflexních doplňků apod. Policisté také na místě prezentují aktuální trendy v oblasti zabezpečení jízdních kol a seznamují cyklisty s možnostmi, jak ochránit kola před zloději.

Další policejní preventisté v reflexních cyklistických dresech brázdí cyklostezky na jízdních kolech a oslovují vybrané cyklisty, kdy je upozorňují na případné nedostatky v povinné výbavě a pomáhají s jejich odstraňováním.

V případě příznivého počasí tak bude policejní "Cyklotým" k vidění např. v Radotíně, Bráníku, Stromovce, Tróji a v dalších vybraných lokalitách.

 mjr. Mgr. Andrea Zoulová – 17. července 2019

Odkazy do noveho okna

10 Foto10

10 Foto10 

Detailní náhled

11 Foto11

11 Foto11 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem