Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Cyklistka utrpěla po střetu s cyklistou těžké zranění

VSETÍNSKO: Cyklista byl pod vlivem drog. 

Střet dvou cyklistů, při kterém se velmi vážně zranila čtyřiatřicetiletá žena, šetří od včerejšího dne vsetínští dopravní policisté spolu s kriminalisty. K nehodě došlo včera o půl deváté ráno v katastru obce Ratiboř, na místní komunikaci, která navazuje na cyklostezku ve směru na Vsetín. Po střetu upadli oba dva cyklisté na komunikaci, přičemž cyklista vyvázl bez zranění a přivolal těžce zraněné ženě rychlou záchrannou službu, která ji odvezla do zlínské nemocnice. Míra zavinění jednotlivých účastníků dopravní nehody je předmětem dalšího šetření. Dechovou zkoušku jsme u ženy nemohli vzhledem ke zranění provést, šestapadesátiletý cyklista byl na alkohol negativní, nicméně mu pozitivně vyšel test na drogy, konkrétně na pervitin.  Ani jeden z cyklistů neměl při jízdě na kole cyklistickou přilbu, která sice pro cyklistu od 18 let není povinná, nicméně její používání může předejít fatálním následkům.  

! Provoz na cyklostezkách se za poslední roky zvýšil, a přibyla na nich i elektrokola a elektrokoloběžky, které dosahují daleko vyšších rychlostí a z toho plynou v případě nehody horší následky na zdraví. Proto je důležité být na cyklostezkách, ale nejenom na nich, velmi obezřetný a opatrný.

! Upozorňujeme cyklisty, aby věnovali pozornost dopravnímu značení a dbali zvýšené opatrnosti při vyjíždění z cyklostezek a z účelových komunikací na jiné komunikace.

! Dále apelujeme na cyklisty, aby dbali při jízdě na kole, ale i koloběžce, na ochranu hlavy používáním přilby, která mnohdy zmírní následky zranění nebo i zachrání život. Přilbu neměl ani jedenatřicetiletý muž na elektrokoloběžce, který včera zemřel při havárii v Rožnově p. R.

! Rovněž připomínáme, že cyklista i jezdec na koloběžce je řidič, a to řidič nemotorového vozidla a platí pro ně, stejně jako pro řidiče motorových vozidel, zákaz požívání alkoholu nebo jiných návykových látek před nebo během jízdy. Vzhledem k tomu, že v našem kraji roste počet dopravních nehod cyklistů s alkoholem, budeme se při silničních kontrolách zaměřovat i na cyklisty.

25. června 2020, mjr. Mgr. Lenka Javorková

Odkazy do noveho okna

Střet dvou cyklistů

Střet dvou cyklistů 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem