Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Cyklisté, po přechodu se nejezdí!

HRADECKO - Cyklistka se střetla s vozidlem. 

Včera v 13.40 došlo na ulici Zborovská v Hradci Králové ke střetu jízdního kola s osobním vozidlem. Žena na jízdním kolem stála na dělícím ostrůvku na přechodu pro chodce mezi protisměrnými jízdními pruhy. Rozjela se zrovna v době, kdy ji zpravé strany přijíždělo vozidlo značky Škoda Octavia, které vyjíždělo od nemocnice a odbočovalo směrem na křižovatku Hradecká a narazila do jeho levého předního blatníku. Cyklistka byla odvezena do nemocnice na vyšetření, odkud byla po jeho provedení propuštěna. Dechová zkouška byla jak u ní tak i u řidiče negativní.
Policisté na vozidle odhadli škodu na 3 tisíce a na kole 1 tisíc korun. Ženě za porušení předpisů uložili blokovou pokutu ve výši 300 korun.

Upozornění:

1.Cyklisté nesmí přechod pro chodce ani místo pro přecházení přejíždět, vždy musí jít pěšky a kolo vést vedle sebe, pokud možno při pravém okraji přechodu.

2. Pokud je na silnici vyznačen přejezd pro cyklisty, nesmí jedoucího cyklistu ostatní řidiči ohrozit. Přičemž stále platí, že před vjezdem na přejezd pro cyklisty nesmí cyklista přimět jiného řidiče k náhlé změně směru nebo rychlosti jízdy. Vždy musí cyklista před vjetím na přejezd dát přednost jedoucím vozidlům.

por. Iva Kormošová
10.11.2017, 14.30

Odkazy do noveho okna

Hradecko

HK, 9.11. 

Detailní náhled

Hradecko

HK, 9.11. 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem