Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Cyklista s více jak třemi promile skončil na "záchytce"

LIBEREC - V pátek večer havaroval v centru města značně podnapilý cyklista na jízdním kole. Při pádu poškodil osobní vozidlo Škoda Superb. 

V pátek 2. září 2016 večer vyrazil do ulic v centru Liberce značně "rozjařený" 33letý cyklista na jízdním kole Leader Toscano. V tuto chvíli ještě netušil, že jeho cesta skončí záhy na záchytné stanici. Brázdil si to ulicí Rumunská ve směru od Šaldova náměstí k ulici Revoluční. U restaurace Kriminál užil pro svou jízdu i chodník pro chodce a poté na rovném úseku vlivem svého stavu nezvládl řízení jízdního kola a přepadl přes levý bok na osobní vozidlo Škoda Superb, které bylo zaparkováno při pravém okraji vozovky. Cyklista dopadl na pravou přední část vozidla, které tímto poškodil. Jeho majiteli tak způsobil předběžnou škodu ve výši 25 tisíc korun.

Při nehodě nebyl naštěstíl nikdo zraněn. Přivolaní policisté provedli u cyklisty orientační dechovou zkoušku na alkohol přístrojem Dräger, která ukázala, co bylo důvodem, že muž skončil na vozidle. Dechová zkouška ukázala hodnotu přes tři promile alkoholu. I opakavaná měření nedopadla o moc lépe, hodnoty se blížily ke třem a půl promile. Zbytek noci strávil cyklista na záchytné stanici v Krajské nemocnici Liberec. Policisté zajistili jeho jízdní kolo na Dopravní inspektorát policie Liberec a v tuto chvíli se nehodou i nadále zabývají.
 

5.9.2016
por. Bc. Vladimíra Šrýtrová
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí 

vytisknout  e-mailem