Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Cyklista nabízel úplatek

PRAHA VENKOV-JIH - Kriminalisté z územního odboru šetří letošní březnový případ nabízení úplatku policistům z obvodního oddělení Hradištko 

K případu došlo v nočních hodinách 23. března letošního roku v obci Slapy na okrese Praha-západ. Pozornost policejní hlídky upoutal muž jedoucí po hlavní komunikaci na neosvětleném jízdním kole, který doslovně kličkoval z jedné strany silnice na druhou.
Policisté cyklistu zastavili a při následné silniční kontrole zjistili, že kontrolovaný muž usedl na své kolo, poté co požil alkohol, neboť mu opakovaným měřením byla zjištěna přítomnost alkoholu v dechu, která se pohybovala kolem hranice dvě promile.
V průběhu jednání se pokusil ovlivnit postup policistů při řešení jeho prohřešku tím, že tříčlenné policejní hlídce nabídl několika tisícikorunový úplatek, jehož přijetí policisté zásadně odmítli.
Cyklista si za své protiprávní jednání převzal od policejního komisaře sdělení obvinění a je proti němu vedeno trestní stíhání pro zločin podplácení, za který mu může soud uložit trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do šesti let, propadnutí majetku nebo peněžitý trest.


nprap. Bc. Zdeněk Chalupa
tiskový mluvčí
P ČR Praha venkov-JIH
5. dubna 2016

vytisknout  e-mailem