Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Čtyřiadvacet hodin v regionu

Policisté měli v pondělí plné ruce práce 

V pondělí 25.8.2008 policisté na okrese Trutnov přijali oznámení o 12  nově spáchaných trestných činech, které zadokumentovali a k těmto provedli prvotní šetření. Oznámení se týkala hlavně majetkové trestné činnosti, mezi kterou patří krádeže prosté a krádeže provedené vloupáním. Dále policisté zahájili úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví, řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, poškozování cizí věci a zanedbání povinné výživy. V jednom případě policie prověřuje nález mrtvého těla v jedné z obcí na královédvorsku.

 V pondělí 25.8.2008 trutnovští policisté zadokumentovali případ krádeže provedené vloupáním, ke kterému došlo od poloviny minulého týdne do pondělního dne 25.8.2008. Dosud neznámý pachatel po násilném vniknutí do jednoho z trutnovských hudebních klubů na ulici V Alejce odcizil horské jízdní kolo, elektroniku a barevnou tiskárnu. Poškozeným byla škoda vyčíslena na částku necelých 13 tisíc korun. Za trestný čin krádeže provedené vloupáním hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dva roky.

Při dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu bylo v pondělí na silnicích trutnovského okresu vyzváno policisty k dechové zkoušce na zjištění alkoholu 138 řidičů motorových vozidel. Devět ze zkontrolovaných motoristů řídilo svá vozidla pod vlivem alkoholického nápoje. Jízda pod vlivem alkoholu bude policisty s největší pravděpodobností kvalifikována jako přestupek na úseku dopravy. Zadokumentované případy budou policisty předány správnímu orgánu Městského úřadu k dalšímu opatření. Nezodpovědným řidičům hrozí vysoká pokuta a zákaz řízení motorových vozidel.

Policisté na okrese Trutnov v průběhu pondělních čtyřiadvaceti hodin díky výborné místní a osobní znalosti vypátrali 4 osoby, které procházely registrem celostátně hledaných. Dva  z uvedených výtečníků byli po provedení výslechů ze zadržení propuštěni, zbývající dva muže policisté eskortovali do jedné z východočeských vazebních věznic.

Dále muži zákona zpracovali 29 přestupků na úseku dopravy, proti majetku a občanskému soužití. Přestupky v dopravě policisté ve většině případů řešili blokově či domluvou na místě, neukázněným řidičům byly uloženy pokuty ve výši necelých 9 tisíc korun.

Skupina dopravních nehod Okresního ředitelství v Trutnově zpracovala v pondělí 6 dopravních nehod, při kterých došlo k jednomu lehkému zranění osoby.

Na  tísňovou  linku 158 operační důstojníci přijali 54 telefonátů, 34 z nich bylo využito a zbývajících 20 nesouviselo s prací PČR. 

vytisknout  e-mailem