Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

AKTUALIZACE: Čtvrtmilionová krádež šperků ve zlatnictví ve Kbelích

Policisté pátrají po muži zachyceném na kamerových záznamech. 

Policisté z místního oddělení v Čakovicích pracují od 1. července na případu krádeže ve zlatnictví v pražských Kbelích. Doposud neznámý muž přišel nejprve 30. června do prodejny, předstíral zájem o zboží, nic ovšem nezakoupil a odešel. Druhý den přišel ve stejném oblečení kolem půl dvanácté dopoledne, opět požádal o ukázku šperků, v jeden okamžik se však prodavačka sehnula ke psovi, čehož využil muž, sebral tři plata se zlatými prsteny a z místa utekl. Prodavačka ihned za mužem vyběhla, nicméně po chvíli se s nepořízenou vrátila zpět a přivolala na pomoc manžela, který byl v zadní části klenotnictví. Ten okamžitě vyběhl bez bot pouze v ponožkách za mužem, bohužel se mu ale muže s odcizenými šperky nepodařilo dopadnout.
 
Svědkem celé události byla mladá žena, která do zlatnictví přišla s kočárkem a asi osmiměsíčním chlapečkem. Když ale viděla krádež, z místa odešla. Policisté v souvislosti s tímto případem žádají veřejnost o pomoc při pátrání po neznámém muži, který je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu krádeže, za což mu v případě dopadení a odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Majitelka klenotnictví totiž odhadla odcizené šperky na více než 250 tisíc korun a podezřelému proto hrozí vyšší trest.
 
Hledaný muž je ve věku mezi 25 až 30 lety, vysoký mezi 175 až 180 centimetry, sportovní postavy. Má světlou pleť a krátké hnědé vlasy s mírnými kouty. Na pravém předloktí má vytetované čtyři asi třícentimetrové čtverce a na pravém rameni tetování s neznámým ornamentem. Podle prodavačky hovořil česky a bez přízvuku.
 
Jakékoli informace vedoucí k dopadení podezřelého, zejména jeho totožnosti, pohybu nebo pobytu, přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158 nebo kterékoli služebně policie. Zároveň policisté žádají svědkyni krádeže, aby kontaktovala policii a poskytla tak informace důležité pro účely trestního řízení.
 
por. Bc. Jana Rösslerová - 27. 7. 2014
 
AKTUALIZACE ZE DNE 15. 9. 2014:
Kriminalisté z třetího policejního obvodu si případ krádeže šperků ve zlatnictví ve Kbelích převzali a vyhodnotili poznatky, které přijali operátoři tísňové linky 158 po zveřejnění v médiích. Nejenže obdrželi tip na konkrétní osobu od všímavého občana, ale stejné jméno zaznělo i ze strany kolegů z Jihlavy. Pražští detektivové tak spolupracovali se svými kolegy z Vysočiny a zjistili, že podezřelý mladík se s největší pravděpodobností ukrývá v Jihlavě a na začátku měsíce září měl v plánu odletět se svoji přítelkyní do Anglie. Policisté tak v neděli 7. září na základě souhlasu se zadržením od státního zástupce dopadli sedmadvacetiletého muže na ruzyňském letišti a ten pak putoval na služebnu, kde ho vyšetřovatel obvinil ze spáchání trestného činu krádeže. Za tento skutek mu tak hrozí až pětileté vězení a jeho trestní stíhání vedou kriminalisté na svobodě. Od roku 2006 byl celkem šestkrát soudně trestaný převážně za majetkovou trestnou činnost a v policejních evidencích má rovněž záznamy jak násilného charakteru, tak i na úseku drogové problematiky. Obviněný detektivům ke krádeži řekl: "Odcizené šperky jsem prodal za 45 tisíc v centru města neznámým mužům, potřeboval jsem totiž peníze na nájemné." 
 
por. Bc. Jana Rösslerová - 15. 9. 2014

vytisknout  e-mailem