Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Čtvrtmiliardové krácení DPH

Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK), kteří jsou zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, v uplynulých dnech obvinili v rámci případu s krycím názvem KARAS tři osoby z krácení DPH při obchodování s pohonnými hmotami se škodou cca 241 milionů korun. 

Hlavní organizátor této trestné činnosti a jeho další dva společníci (cizí státní příslušníci) obchodovali prostřednictvím jejich společnosti s pohonnými hmotami. Podle našich závěrů měli ovládnout další firmy, do jejichž statutárních orgánů dosadili osoby v rolích tzv. bílých koní. Následně měli zajistit, aby mezi těmito společnostmi probíhala pouze „papírová fakturace“, ovšem bez faktického dodání zboží. Cílem mělo být snížení daňové povinnosti na DPH u společnosti, která se zabývala již faktických dovozem pohonných hmot. Tímto způsobem neměla být uhrazena daň z přidané hodnoty v celkové výši 241 milionů korun.

Při prověřování trestné činnosti pracovníci týmu Daňová Kobra úzce spolupracovali s Finančním analytickým útvarem. V rámci trestního řízení došlo ve spolupráci s příslušným finančním úřadem k zajištění cca 100 milionů korun na bankovním účtu zájmové společnosti.

Všichni tři muži byli obviněni ze zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby ve formě spolupachatelství. V případě pravomocného odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na 10 let. Trestní stíhání probíhá na svobodě.

Věc dozoruje Městské státní zastupitelství v Praze.
 

pplk. Mgr. Jaroslav Ibehej
ÚOKFK SKPV
16. června 2016

vytisknout  e-mailem