Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Čtvrteční bilance nehod

PELHŘIMOVSKO: Vítr se sněhem tvořily závěje na silnicích. 

Pelhřimovsko-Po velkém mrazu, přivítal řidiče čtvrtek metoucím se sněhem a tvořením závějí. Na Pelhřimovsku ve čtvrtek vyjížděli policisté celkem sedmkrát k dopravním karambolům. Jedna nehoda si vyžádala jedno lehké zranění, hmotná škoda byla vyčíslena na více jak 660 tisíc korun. 
06,45 hodin    Kamenice n. Lipou
Při průjezdu pravotočivé zatáčky v Kamenici nad Lipou, řidič Peugeotu 307 nepřizpůsobil rychlost svým schopnostem, dopravně technickému stavu vozovky a povětrnostním podmínkám s vozidlem na zledovatělém povrchu vozovky dostal smyk, přejel do protisměru, kde se střetl s osobním automobilem Seat TOLEDO. Řidič seatu jel od obce Rodinov směrem do centra obce Kamenice nad Lipou. Ke zranění osob nedošlo. Škoda devadesát tisíc korun.
Kamenice 28.1.10Kamenice 28.1.10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10,45 hodin Pelhřimov
Při couvání z parkoviště
u obchodního centra Mountfield v Pelhřimově, přehlédl řidič vozidla VW Golf za sebou jedoucí vůz Suzuki Swift a nacouval do něho. Škoda jedenáct tisíc korun.
 
13,30 hodin   Obrataň-Eš
Řidička vozidla Alfa Romeo při odbočování na přilehlou komunikaci nepřizpůsobila rychlost svým schopnostem, dopravně technickému stavu komunikace, povětrnostním podmínkám na sněhem pokryté zledovatělé vozovce dostala smyk, který nezvládla a s vozidlem vjela vpravo mimo vozovku, kde narazila do kovového zábradlí mostu. Škoda osmdesát pět tisíc korun.
 
15,15 hodin   Pelhřimov
Řidič s pracovním strojem Mustang 2076 jel od obce Rynárec do centra Pelhřimova. Při odbočování vlevo mimo vozovku přehlédl protijedoucí vůz Fiat Ducato a strojem o něj zachytil. Škoda padesát tisíc korun. 
 
17,45 hodin    Pravíkov – Ústrašín
Řidič nákladní soupravy Mercedes s návěsem jel po silnici I/34 ve směru Pravíkov-Ústrašnín. Na přímém úseku silnice nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem a dopravně technickému stavu pozemní komunikace a na zasněženém povrchu dostal s vozidlem smyk, který nezvládl a vyjel vpravo mimo komunikaci, kde havaroval. Škoda deset tisíc korun.
Pravíkov NA 28.1.10Pravíkov NA 28.1.10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 19,15 hodin   Černovice-Vintířov
Na přímém úseku řidič vozidla Renault Laguna nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem, povětrnostním podmínkám, vlastnostem vozidla a dopravně technickému stavu pozemní komunikace. Dostal smyk, který nezvládl a levou zadní částí svého vozidla narazil do pravé přední části protijedoucího vozidla značky Škoda Octavie. Škoda sedmdesát tisíc korun.
 
22,30 hodin   Pravíkov - Ústrašín
Řidič vozidla Toyota Yaris jel po silnici I/34 ve směru od Pravíkova na Ústrašín. Na přímém úseku nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem, povětrnostním podmínkám a vlastnostem vozidla, na zasněžené vozovce dostal s vozidlem smyk, který nezvládl a narazil do levé zadní části před ním jedoucího nákladního vozidla Marcedes Benz. Od mercedesu se odrazil do protisměru, kde se střetl s protijedoucím nákladním automobilem Mitsubishi Pajero. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění spolujezdkyně na předním sedadle vozidla Toyot Yaris. Alkohol byl na místě vyloučen dechovou zkouškou přístrojem Dräger. Škoda byla vyčíslena na 350 tisíc korun.
 
Pravíkov 28.1.10Pravíkov 28.1.10
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
tiskpe@mvcr.cz
 

vytisknout  e-mailem