Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Čtení „Policejních pohádek“

KUTNOHORSKO - S blížícím se koncem letošního školního roku bylo ukončeno i pravidelné čtení Policejních pohádek pro děti z Mateřské školy Na Kopečku ve Zbraslavicích. 

S blížícím se koncem letošního školního roku bylo ukončeno i pravidelné čtení Policejních pohádek pro děti z Mateřské školy Na Kopečku ve Zbraslavicích.

Po celý školní rok děti provázela knihou a četla pohádky prap. Bc. Veronika Hatáková z místního policejního oddělení.

Unikátní publikace seznamuje děti se zásadami bezpečného chování, přiblíží správné i nesprávné chování v různých situacích. Právě díky zvolené formě pohádek a příběhů je efektivita výuky bezpečnostních pravidel pro nejmenší nejpřiměřenější. Knížka obsahuje 16 pohádek a příběhů, určených předškolákům i mladším školákům.

Knihu vydalo Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Dějem příběhů provází děti policista Honzík a soudce, spravedlivý Přemysl. Ten také dětem závěrem zopakuje poučení. Pro možnost zpětné vazby, zjištění pochopení zásady, jsou pod pohádkami otázky.
Knížka „Policejních pohádek“ samozřejmě ve škole zůstala i pro další čtení.

prap. Bc. Veronika Hatáková při čtení Policejních pohádekprap. Bc. Veronika Hatáková při čtení Policejních pohádekVíce o knize „ Policejní pohádky naleznete zde:

V minulých letech o čtení Policejních pohádek napsali ZDE:
 

por. Mgr. Vendulka Marečková
P ČR Kutná Hora
23. června 2022

vytisknout  e-mailem