Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Co se dělo na Děčínsku

DĚČÍNSKO - Vykradené sklepy; Řídil i přes zákaz; Neúspěšný pokus krádeže. 

Vykradené sklepy

     Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v Děčíně vnikl do suterénu domu, kde se vloupal do sklepní kóje, ze které odcizil dámské kolo a další věci celkem za více jak 12 tisíc korun. Z vedlejší kóje pak ukradl hudební zesilovač v hodnotě pět tisíc korun, za trestné činy krádeže a porušování domovní svobody hrozí zloději, který se vloupání dopustil v době nouzového stavu, až osmiletý pobyt za mřížemi.

     Stejný trest hrozí i neznámému zloději, který vykradl sklepní kóji v Jiříkově, v tomto případě přišel majitel o dva kufry s elektrickým ručním nářadím v hodnotě téměř dva a půl tisíc korun.

Řídil i přes zákaz

     Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání se bude zodpovídat 29letý muž, který si sedl za volant osobního auta, i když má vysloven dvouletý zákaz řízení motorových vozidel. Policejní hlídka ho ve večerních hodinách zastavila v Rumburku, muž skončil na služebně, kde si převzal sdělení podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu v krajním případě hrozí až dvouleté vězení.

Neúspěšný pokus krádeže

     Až osmiletý trest odnětí svobody hrozí zatím neznámému pachateli, který se v Děčíně pokusil vykrást stánek s občerstvením. Pachatel chtěl po odstranění petlice překonat vstupní dveře, nebyl ale úspěšný a místo činu opustil, aniž se dostal dovnitř. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro zločin krádeže ve stadiu pokusu a po pachateli pátrají.

5. listopadu 2020, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pio@pcr.cz

vytisknout  e-mailem