Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Co neukradl, zničil

ZLÍN: Pachatel způsobil škodu za téměř milion korun. 

 
Daleko větší škodu poškozením než krádeží způsobil několika lidem ze Zlína a okolí pětadvacetiletý muž. Během pouhých dvou týdnů nakradl a poškodil věci za téměř milion korun.
Poškozených je celkem osm. Jde o majitele sklepů, bytů, domů, mléčných automatů, trafikanty a lékaře. Ty všechny stačil povedený zloděj v krátké době okrást.
Pětadvacetiletý muž se dostal na podmínku z vězení koncem loňského srpna. Přesto neváhal a ihned si začal vydělávat svým obvyklým způsobem. Vkradl se například do rodinného domu, a to tak, že vzal žebřík z bazénu, přistavil si ho k záchodovému okýnku a to chtěl rozbít. Zahnali ho však psi. V jiném domě měl víc štěstí: ukradl peníze, šperky a počítače. Zkrátka kradl, co mu pod ruku přišlo – ze sklepů bral například kola, zimní boty, slivovici a podobně. V ordinaci jedné zlínské lékařce ukradl notebook v hodnotě čtyř tisíc korun. Škoda, která vznikla poškozením, však byla v mnoha případech vyšší. Například u zmíněné doktorky pachatel poškodil speciální dveře k rentgenu, jejichž cena je vyšší než 25 tisíc korun. Největší škodu pak zloděj způsobil majitelům tří mléčných automatů ve Zlíně a Otrokovicích. Z těch vytáhl pár desítek, maximálně stovek korun, ale přitom stroje rozbil tak, že jsou téměř nepoužitelné. Majitelé za opravu zaplatí asi 700 tisíc korun.
Byť si muž příliš nepřivydělal, způsobil škodu za 935 tisíc korun. Po dvou týdnech skončil ve vězení, které si momentálně odpykává za jiné krádeže. Ke zmíněným případům se muž nepřiznává. Daktyloskopické stopy, stopy DNA i výpovědi svědků jsou však proti němu. Vězení se mu tedy zřejmě poněkud protáhne.
 

4. ledna 2012, mjr. Ing. Jana Bartíková

vytisknout  e-mailem