Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Trutnovská a svitavská policie v novém

Slavnostní otevření zrekonstruovaných prostor v budovách policie 

 
V úterý 8. září 2009 v deset hodin dopoledne na ulici Roty Nazdar bylo přestřižením pásky  slavnostně otevřeno nově zrekonstruované Obvodní oddělení Policie České republiky Trutnov. Mezi pozvanými hosty se slavnostního aktu zúčastnili:

  •  policejní prezident brigádní generál Mgr. Oldřich Martinů
  •  náměstek policejního prezidenta plukovník Ing. Mgr. Ivan Bílek
  •  ředitel Krajského ředitelství Policie České republiky Východočeského kraje plk. JUDr. 
     Petr Přibyl
  •  vedoucí vnější služby Policie České republiky v Trutnově plk. Mgr. Libor Špráchal
  •  hejtman Královéhradeckého kraje Bc. Lubomír Franc
  •  starosta města Trutnova Mgr. Adamec  a další významní hosté

Přítomné hosty  přivítal tiskový mluvčí z Preventivně informační skupiny Trutnov nprap. Udo Ertner a předal slovo policejnímu prezidentovi Mgr. Oldřichu Martinů. Hlavním cílem rekonstrukce stávajícího oddělení bylo vytvoření a přebudování služebny na místo, kde se budou slušní lidé, kteří přicházejí za policisty s žádostí o pomoc, cítit příjemně a bezpečně. Hosté si prohlédli novou recepci, prošli zrekonstruovanou budovu a shlédli videoprodukci rekonstruovaných dalších tří obvodních oddělení v trutnovském regionu. Jedná se o služebny ve Vrchlabí, Špindlerově Mlýně a Peci pod Sněžkou.

Všichni přítomní hosté vyslovili slova uznání nad dobře odvedenou prací všech zúčastněných, kteří se na rekonstrukci policejních objektů podíleli.  

Na fotografii zleva: Mgr. Oldřich Martinů, Bc. Lubomír Franc a JUDr. Petr Přibyl
nprap. Věra Krejčová
nprap. Udo Ertner
8. 9. 2009

Slavnostní otevření zrekonstruované budovy Policie ČR  ve Svitavách

Od dvou hodin odpoledne s napětím svitavská policie očekávala vzácné hosty. Dne 8. září 2009 v odpoledních hodinách do Svitav na policejní ředitelství zavítal policejní prezident brigádní generál Mgr. Oldřich Martinů se svým náměstkem panem plk. Ing. Mgr. Jiřím Novákem, kteří měli za přítomnosti dalších významných hostů, k nimž patřil pan ředitel Krajského ředitelství Policie České republiky Východočeského kraje pan plk. JUDr. Petr Přibyl, náměstek pan plk. JUDr. Jaroslav Jonák, plk. Mgr.  Radek Malíř a pan Ing. Petr Petřík,  slavnostně otevřít zrekonstruovanou budovu Policie České republiky Krajské ředitelství policie Východočeského kraje Územní odbor Svitavy. To vše za přítomnosti pozvaných hostů samosprávy měst a obci a zástupců organizací a institucí, úzce spolupracujících s policií. Mezi pozvanými hosty nechyběli ani zástupci médií.

Rekonstrukce objektu Policie ČR Územního odboru Svitavy se týkala zateplení obvodního pláště budovy, včetně střechy a výměny oken, čímž by mělo dojít  ke snížení emisí CO2 a k úsporám energie. Projekt, jehož realizace probíhala v letech 2008 – 2009, byl spolufinancovaný Evropskou unií – Fondem soudržnosti a Státním fondem životního prostředí. Předmětem podpory byla realizace úspor energie v objektu budovy. Celkové uznatelné náklady na akci činí 11.214.468 Kč, kdy z 85 procent na projekt přispíval fond EU, z 10 procent Krajské ředitelství Policie Východočeského kraje a z 5 procent Státní fond životního prostředí.

fotogalerie zde
nprap. Anna Štegnerová
8. 9. 2009
 

vytisknout  e-mailem