Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Přeloučská policie v novém

Na Pardubicku jsme v rámci projektu P1000 zrekonstuovali služebnu 

otevření OOP Přelouč (14)

Jak většina z nás ví, právě probíhá reforma policie, což je nejkomplexnější a a za poslední roky asi největší změna v novodobé historii policie. Jeden z deseti pilířů reformy je i projekt P1000, který funguje již od roku 2006 a je zaměřen zejména na modernizaci policejních služeben, zavádění nových technologií, vzdělávací programy apod.

I my na Pardubicku jsme v rámci projektu zrekonstruovali a zmodernizovali jedno oddělení a to Obvodní oddělení policie v Přelouči. Budova to byla krásná, nicméně svým vybavením, jak vtipně a trefně při svém proslovu poznamenal krajský ředitel plk. JUDr. Petr Přibyl, by prostory mohly sloužit k natáčení Četnických humoresek a ani by se nemusely vytvářet kulisy. Hlavním cílem projektu P1000 je přetvořit a přebudovat služebny tak, aby se zde lidé cítili bezpečně a příjemně. Zároveň ve všech zrekonstruovaných budovách dochází k budování bezbariérových přístupů pro tělesně postižené. A v neposlední řadě má samozřejmě projekt za cíl zlepšit pracovní prostředí a podmínky policistů pracujících na těchto služebnách. Myslím si, že toto všechno se v Přelouči podařilo krásně skloubit, a spokojeni budou jak občané, tak i místní policisté.

Na oficiálním otevření nechyběli zástupci Krajského ředitelství policie východočeského kraje plk. JUDr. Petr Přibyl – krajský ředitel, plk. JUDr. Jaroslav Jonák – náměstek pro vnější službu, plk. Mgr. Radek Malíř – náměstek pro zřízení krajského ředitelství policie, plk. Ing. Josef Neruda – náměstek pro ekonomiku, velitel Územního odboru vnější služby Pardubice plk. Mgr. Jaroslav Jireš  a dále primátor města Pardubic Ing. Jaroslav Deml, starostka města Přelouč Bc. Irena Burešová, okresní státní zástupkyně JUDr. Lenka Strnadová, ředitel a stavbyvedoucí  1. stavební Chrudim, která objekt rekonstruovala, zástupci dalších složek IZS v Přelouči a další milí hosté.

Zástupci policie samozřejmě nezapomněli poděkovat přeloučské paní starostce za dar v podobě dvou počítačů, které město policii věnovalo a všichni si přejeme, aby těchto krásných služeben nejen na Pardubicku přibývalo.

Fotografie z příjemného odpoledne si můžete prohlédnout zde.

por. Bc. Markéta Janovská
18. květen 2009

 

 

vytisknout  e-mailem