Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Cizinec vzal 83leté ženě kabelku

CHEBSKO – Muž byl policisty okamžitě zajištěn v nedaleké herně. 

Po návštěvě lékaře se v odpoledních hodinách dne 21. 1. 2019 třiaosmdesátiletá žena vracela společně se svojí o jedenáct let mladší kamarádkou domů. Před vstupními dveřmi do panelového domu v ulici Sadová v Chebu k ní měl přistoupit muž, který ji měl z ruky vytrhnout kabelku a utíkat s ní pryč. Otřesená žena na něj zařvala, aby kabelku vrátil, ale na to muž nereagoval a proto ihned přivolala policii.

Na místo okamžitě dorazily hlídky z obvodního oddělení Cheb – město, které na základě zjištěných poznatků od poškozené začaly muže hledat. Policisté provedli šetření v okolních panelových domech, ale také hernách či barech. A právě v herně v ulici Pivovarská, tedy o několik stovek metrů dále, byl po několika minutách policisty zajištěn cizinec, který odpovídal popisu poškozené.

Zároveň se další přivolané hlídce z obvodního oddělení Cheb – město, která prováděla šetření v okolí autobusových a vlakových nádražích, podařilo zjistit další důležité poznatky. Ty poté vedly k nalezení odcizené kabelky, která se nacházela v travnatém porostu poblíž panelového domu v ulici Hálkova.

 VIDEO

Svým jednáním měl cizinec třiaosmdesátileté ženě způsobit škodu 1 300 korun.

Po provedených úkonech policisté z obvodního oddělení Cheb – město sdělili cizinci podezření ze spáchání přečinu krádeže. Vzhledem k tomu, že jednačtyřicetiletý cizinec byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen v zahraničí, byl z toho důvodu podán návrh na vzetí obviněného do vazby. Ten ale státní zástupce neakceptoval.

V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na dva roky.

prap. Jakub Kopřiva
24. 1. 2019

vytisknout  e-mailem