Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Cizinec muže škrtil

BRNO: O víkendu policisté objasnili tři loupeže a zadrželi čtyři podezřelé 

Z trestného činu loupež je podezřelý sedmadvacetiletý mladík z Brna. V sobotu večer měl v ulici Táborské okrást čtrnáctiletého chlapce. Nejprve k němu přišel s tím, že si potřebuje půjčit jeho mobilní telefon. Mladík ovšem nechtěl mobil podezřelému půjčit a inkasoval ránu pěstí. Muž mu přístroj vzal s tím, že mu ho vrátí až si zavolá. I s telefonem však nastoupil do tramvaje a odjel. Okradený chlapec ho ještě s kamarádem sledoval až na ulici Mosteckou, kde muž zašel do herny. Chlapec za pomocí neznámého muže zavolal na policii a věc oznámil. Na místo dorazila hlídka, podezřelého zadržela a převezla rovnou do policejní cely.
 
V policejních celách skončili osmadvacetiletý mladík a jeho o deset let mladší kamarád. V pátek po osmnácté hodině v ulici Cejl oslovili devatenáctiletého mladíka a požadovali po něm zapalovač. Mladík jim sdělil, že zapalovač němá. Dvojice mu začala vyhrožovat a nakonec jeden z podezřelých mladíka udeřil pěstí. Přepadený mladík chtěl mít od agresorů pokoj, a tak jim předal padesát korun a chtěl místa odjet tramvají. Muži mu v tom začali bránit, opětovně ho několikrát udeřili a když upadnul na zem, tak do něj kopali. Nakonec z místa utekli. Přivolaná hlídka se ihned pustila do pátrací akce a osoby odpovídající popisu spatřila během několika minut.
 
V sobotu před polednem na zastávce MHD v ulici Hněvkovského přistoupil třiatřicetiletý cizinec k muži a zeptal se ho, zda neviděl velkého a malého. Čtyřiačtyřicetiletý muž odvětil, že ne a hleděl si svého. V tom však dostal úder do obličeje a upadl na zem. Cizinec na něj začal křičet, ať mu dá bundu a batoh. Muže dokonce i škrtil a věci se mu snažil strhnout. Od útoku upustil až v okamžiku, kdy zaslechl jak na něj někdo křičí, ať toho nechá. Na místě ho zadržela přivolaná policejní hlídka a převezla ho rovnou do policejní cely.
 
Všem podezřelým nyní za jejich jednání může hrozit trest odnětí svobody až na deset let.
 
Zvukový záznam: LP30.11.mp3
 
nprap. Andrea Procházková

vytisknout  e-mailem