Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Cizinec kradl v restauraci

SOKOLOVSKO – Po několika minutách byl policisty zadržen. 

Pětadvacetiletý cizinec měl ve čtvrtek 29. dubna letošního roku přijít v odpoledních hodinách do jedné z restaurací v Sokolově, která v současné době provozuje tzv. okénkový prodej. Po chvíli měl cizinec využít toho, že všichni zaměstnanci se zrovna nacházeli v kuchyni. Měl tak přistoupit k pokladně, kterou měl otevřít a odcizit z ní přibližně 11 tisíc korun. Následně měl z místa utéct.
 
Otevřené pokladny, chybějících peněz a utíkajícího muže si ale zaměstnanci restaurace okamžitě všimli a přivolali policejní hlídku, které muže popsali. Zároveň se dvojice zaměstnanců za cizincem vydala. Pětadvacetiletý cizinec se měl o několik ulic dál uschovat v neobydleném domě. Policejní hlídka z obvodního oddělení Sokolov – města po příjezdu policejního psovoda se služebním psem do domu vstoupila. Po prohledání několika místností nalezli policisté hledaného muže, kterého zadrželi a převezli na obvodní oddělení k dalším úkonům.
 
Policisté z obvodního oddělení Sokolov – město cizinci sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže.
 
Okresním soudem v Sokolově mu byl následně uložen trest odnětí svobody s podmíněným odkladem. Zároveň mu byl uložen trest 30 měsíců zákazu pobytu na území České republiky.

nprap. Jakub Kopřiva
4. 5. 2021

vytisknout  e-mailem