Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Cizinci předložili při kontrole cestovní doklady jiných osob

JIHLAVSKO: Policisty se jim ale oklamat nepodařilo. 

Na konci minulého týdne prováděli policisté Inspektorátu cizinecké policie Jihlava u obce Vílanec kontrolu vozidel. Po osmé hodině večer zastavili automobil VW Passat, které řídil muž cizí státní příslušnosti. Ve vozidle se nacházely ještě čtyři osoby vietnamské národnosti - tři muži a jedna žena, kteří cestovali z Rakouska.
 
Policisté provedli u všech kontrolu cestovních dokladů. Přitom pojali podezření, že se někteří z kontrolovaných cizinců prokazují cestovním dokladem patřícím jiné osobě. Z toho důvodu byli převezeni k provedení dalších úkonů na Inspektorát cizinecké policie do Jihlavy. Policisté u nich při prohlídce nalezli ještě další čtyři cestovní doklady patřící cizincům, kteří nemají na území České republiky povolený pobyt. Šetřením zjistili, že tyto cestovní doklady patří kontrolovaným osobám z vozidla a doklady, které předložili policistům, patří jiným osobám.
 
Tři muži a žena nemají na území České republiky povolen pobyt a pohybovali se zde nelegálně. Cestovní doklady, kterými se cizinci neoprávněně prokazovali, policisté zajistili a budou předány jejich majitelům. Se třemi muži a ženou bylo zahájeno správní vyhoštění a jelikož nebyly shledány důvody znemožňující její vycestování, vydal policejní inspektor rozhodnutí o jejím správním vyhoštění z území České republiky na dobu pěti let. Po provedení všech nezbytných úkonů byli eskortováni a předáni rakouským policejním orgánům na základě mezinárodní smlouvy. Řidiče vozidla policisté propustili.
 
npor. Mgr. Milan Kovárník
zástupce vedoucího Inspektorátu cizinecké policie Jihlava
 

vytisknout  e-mailem