Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Cizince pronásledovalo 7 policejních aut

PARDUBICKO - Porušil maximální povolenou rychlost. Poté policistům 30 minut ujížděl. Jeho cestu ukončilo nákladní vozidlo. 

V pondělí jsme kolem půl šesté večer byli požádáni hlídkou Městské policie Lázně Bohdaneč o pomoc při pronásledování řidiče s vozidlem Ford Fusion, kterého právě strážníci v Bohdanči kvůli překročení nejvyšší povolené rychlosti zastavili. Řidič jim předložil svůj pas, skočil do auta a začal ujíždět směrem na Břehy a Přelouč.

Strážníci požádali o pomoc kolegy ze státní policie. Operační důstojník postupně do akce zapojil až pět hlídek policistů. První se v Přelouči snažili zatarasit cestu policisté z Pohotovostního e eskortního oddělení, kteří dokonce na řidiče mířili zbraní. Nebylo zřejmé, proč řidič ujíždí a zda není nebezpečný či ozbrojený. Z policejního zátarasu si ujíždějící řidič nic nedělal, hlídku objel mimo komunikaci a prchal dále.

Jeho jízdu ukončilo až zahrazení cesty nákladním vozidlem v obci Zdechovice. Tam již na něj čekaly další hlídky policistů a i přes namířenou zbraň se snažil s vozidlem popojíždět. Řidič za žádnou cenu nechtěl vystoupit z vozidla, kladl aktivní odpor a nakonec museli policisté použít i taser.

Čtyřicetiletý cizinec se podrobil dechové zkoušce a testu na jiné návykové látky. V obou případech byl výsledek negativní. Ani muž ani vozidlo nebylo v pátrání a řidič nebyl schopen uvést, proč vlastně hlídkám ujížděl. Uvnitř vozidla policisté následně nalezli dva plastové sáčky, kdy v jednom se nacházela sušina zelené rostliny a v druhém hnědá kostka neznámé látky.

Obě látky policisté zajistili, zaevidovali a provedou jejich expertizu, podle které se bude odvíjet i právní kvalifikace. Neuposlechnutí výzvy a nedodržení rychlosti v obci řeší ve své kompetenci Městská policie Lázně Bohdaneč.

29. srpna 2019
mjr. Ing Markéta JANOVSKÁ
tisková mluvčí policie Pardubického kraje

vytisknout  e-mailem