Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Cílem byla garáž

VSETÍNSKO: Policisté šetří vloupání do garáže. 

Policisté v Rožnově pod Radhoštěm vyšetřují vloupání do garáže. Pachatel přes víkend odcizil kolo, brusle a motorovou pilu za několik desítek tisíc korun.

Když jednatřicetiletý muž z Rožnova pod Radhoštěm opouštěl rodinný dům, povšiml si přiotevřených vrat garáže. V sobotu kolem jedenácté dopoledne tak zjistil, že se do garáže někdo vloupal. Naposledy bylo vše v pořádku v pátek deset večer. Policisté zjistili, že došlo k páčení těchto vrat. Pachatel dokonce vložku zámku zcela odstranil. Z garáže potom odcizil téměř nové elektrokolo KTM černé barvy s oranžovými nápisy, lední značkové brusle a motorovou pilu. Pachatel tak způsobil majiteli škodu bez pár korun za šedesát tisíc korun.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro spáchání trestného činu krádež. Pachateli při dopadení a usvědčení hrozí až dva roky vězení.

Pracovní nářadí je častým cílem zlodějů, kteří se vloupávají do hospodářských budov, rekreačních chalup a garáží. Řádný popis odcizených věcí může napomoci jejich pozdějšímu dohledání a navrácení do rukou majitele. Důležitá jsou výrobní čísla a značka výrobce. Je možné si taktéž tyto věci nafotit a fotografie v případě odcizení poskytnout policistům.

19. června 2016, por. Bc. Vladislav Malcharczik

vytisknout  e-mailem