Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Chvilka nepozornosti a škoda je odhadnuta na více jak 800 tisíc

HRADECKO - Čtyři zraněni byli předáni do péče lékařů. 

Dne 10. března 2021 v pravé poledne přijali hradečtí policisté oznámení o hromadné dopravní nehodě, která se stala v Hradci Králové.

Dvacetiletý řidič BMW jedoucí ve směru jízdy od ulice Na Brně k ulici Brněnská zřejmě podle prvotních informací nepřizpůsobil rychlost své jízdy a při předjíždění ohrozil řidičku jedoucí ve vozidle Honda Civic, která chtěla odbočit na parkoviště. Následně narazil přední částí vozidla do vozidla Honda Civic. BMW bylo vlivem nárazu odhozeno na parkoviště, kde narazilo do zaparkovaného vozidla Volkswagen Touareg. Při nehodě byla zraněna jak řidička vozidla HONDA CIVIC, tak tři lidé, stojící v době střetu u vozidla Volkswagen Touareg.

Policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou alkohol u všech řidičů. U jednoho z řidičů byl proveden test DrugWipe s pozitivním výsledkem na amfetamin.Řidič byl vyzván k lékařskému vyšetření spojenému s odběrem žilní krve a moči, kterému se podrobil.  Na vozidlech vznikla, podle předběžného odhadu, hmotná škoda v celkové hodnotě 820 tisíc korun.

Veškeré okolnosti dopravní nehody jsou v šetření dopravních policistů.

por. Mgr. Lucie Konečná
11.3.2021, 09:30 hod.

vytisknout  e-mailem