Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Chtěli odcizit bankomat s milióny. Nepodařilo se.

KRAJ - V rukou policistů skončili dva muži, kteří chtěli mimo jiné odcizit bankomat s milióny korun. Již jsou oba obviněni, jeden je vyšetřován vazebně. Hrozí jim až osmileté tresty. 

V rámci akce pod krycím názvem „MRAK“ odhalili středočeští kriminalisté z odboru obecné kriminality rozsáhlou trestnou činnost dvou mužů ve věku 40 a 51 let, kteří na území středních Čech páchali zejména majetkové delikty.

Policisté zadrželi oba muže v rámci naplánované realizace během, přičemž staršímu z dvojice „zaklepala“ středočeská zásahová jednotka na domovní dveře, druhého pak její členové zadrželi při jedné z nočních výprav, přímo při činu.  

Pod vidinou snadného a nemalého zisku zacílili oba muži  na bankomat. Ten si vyhlédli na Rakovnicku, přičemž k jeho plánovanému odcizení si na Praze 5 pořídili dodávkový vůz, který také odcizili. Poté s ním nacouvali k bankomatu, který stál volně venku, obmotali jej popruhy a bankomat, v kterém se nacházelo několik miliónů korun, se snažili vytrhnout. To se jim nepodařilo, nicméně svým jednáním způsobil škodu na bankomatu a jeho bezprostředních prostorách ve výši tři sta tisíc korun.

Mladší z mužů pak ve své trestné činnosti pokračoval sám, kdy se zaměřil na stále populárnější úschovny schránek patřící různým internetovým obchodům či přepravním společnostem. Na Kladensku a Praze západ se vloupal do celkem devíti těchto schránek, z nichž odcizil různé objednané zboží. Při své poslední „výpravě“ na Kladensku jej pak přímo u jedné ze schránek zadržela zásahová jednotka. Poškozením schránek, do kterých se dostával násilným způsobem, způsobil škodu za sto tisíc korun, dalších 100 tisíc korun činila škoda na odcizených zásilkách.

V rámci realizace provedli kriminalisté několik domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor a pozemků, při kterých se jim podařilo část odcizeného zboží zajistit.  

Proti oběma mužům již kriminalisté zahájili trestní stíhání, kdy je viní ze zločinu krádeže a poškození cizí věci. Mladší z mužů je stíhán vazebně, starší byl po provedení nezbytných procesních úkonů ze zadržení propuštěn.

Oba dva se policistům k páchání trestné činnosti doznali. V případě, že soud potvrdí jejich vinu, hrozí jim až osmileté tresty.

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
KŘP Středočeského kraje
25. května 2023

vytisknout  e-mailem