Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Chtěl uplatit policisty za jeho prohřešky

RAKOVNICKO – Nyní mu hrozí až šestiletý pobyt za mřížemi. 

Chlapi, nedělejte to… Když vám dám tisícovku, necháte to být?“ Toto vznesl z úst 20letý mladík, který za své prohřešky v podobě zákazu řízení a jízdy pod vlivem drog se snažil uplatit policisty.

V úterý 19. dubna, okolo osmé hodiny večer, si rakovničtí policisté z oddělení hlídkové služby všimli v Kolárově ulici v Rakovníku vozidla VW Golf, v němž díky jejich místní znalosti poznali muže, o kterém ví, že má zákaz řízení. Proto se otočili a následovali ho. Řidič s Golfem zajel do Mýtské ulice, kde zastavil a začal utíkat od auta. Policisté ho vyzvali zákonnou výzvou k zastavení, což nakonec tak učinil. V tu chvíli bylo mladíkovi zřejmé, že se ocitá „v kleštích“. 

Policisté muže ztotožnili jako 20letého, přičemž ho vyzvali k dechové zkoušce a testu na drogy. Alkohol byl přístrojem vyloučen, avšak test na jiné návykové látky odhalil pozitivní výsledek na amfetamin/metamfetamin. K tomu kontrolovaný uvedl, že před několika dny užil pervitin. Poté následovala lustrace muže, která potvrdila, že muž má vysloveny 3 zákazy řízení, platné od března letošního roku do října 2023. Když policisté řešili odnětí vozidla muži, ten k nim přistoupil a zareagoval na jejich řešení slovy „chlapi, nedělejte to… Když vám dám tisícovku, necháte to být?“ Tímto nabídl úřední osobě úplatek, načež policisté ho upozornili na skutečnost, že se dopouští dalšího protiprávního jednání. Posléze byl na místě zadržen a celou věc si převzali kriminalisté.

Komisař služby kriminální policie a vyšetřování zahájil následující den, tj. 20. dubna, po veškerých služebních úkonech trestní stíhání a 20letého muže obvinil ze spáchání zločinu podplácení a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za to mu hrozí v případě odsouzení trest odnětím svobody na jeden rok až šest let.


por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
22. dubna 2022

vytisknout  e-mailem