Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Chtěl si udělat řidičák

Bruntál - měl však soudem vysloven zákaz řízení 

Krádež peněz

Rýmařovští policisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření 49leté ženě z přečinu krádeže. Je jí kladeno za vinu, že dne 30. 6. 2018 v rodinném domě v Horním Městě, kde bydlela v podnájmu, měla odcizit majitelům hotovost 12 tisíc korun. Následně měla odcestovat taxíkem, ve kterém ji policisté nalezli. U ženy zajistili hotovost 11 400 korun, kterou vrátili poškozeným. Podezřelá policistům sdělila, že peníze chtěla použít na cestu k sestře a pobyt u ní. Nyní jí hrozí trest odnětí svobody až do výše dvou let.

Odcizené nářadí

Škodu přesahující 50 tisíc korun způsobil prozatím neznámý pachatel majiteli firmy v obci Stránské, když vnikl v době od 8. do 9. 7. 2018 do dílny, kterou prohledal. Odcizil svařovací agregát s příslušenstvím, svářečskou kuklu, motorovou pilu, křovinořez a další. Rýmařovští policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádeže.

Zmizely náhradní díly na traktor

V průběhu pondělního dne 9. 7. 2018 v obci Jiříkov vnikl pachatel na pozemek u rodinného domu a odcizil zde odloženou převodovou skříň a rozvodovou skříň převodového soukolí k traktoru Zetor. Dále vnikl do domu, ze kterého odnesl holicí strojek a různé oděvy. Způsobená škoda přesáhla 35 tisíc korun.

V době zákazu řízení si chtěl udělat řidičák

Z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání si dne 10. 7. 2018 vyslechl podezření 25letý muž. Ten měl dne 20. 2. 2018 požádat o přijetí k výuce a výcviku v autoškole v Bruntále a v čestném prohlášení měl uvést, že mu nebyl uložen zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel. Od konce března do května 2018 se měl podrobit výcviku a řízení motorových vozidel a pak zkouškám odborné způsobilosti. Ve skutečnosti však má soudem vysloven trest zákazu řízení všem motorových vozidel do října 2018. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody do výše dvou let.

komisař por. Bc. Pavla Jiroušková

11. 7. 2018

vytisknout  e-mailem