Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Chtěl se obohatit, použil lest

LITOMĚŘICE – Nepravdivé historce senioři uvěřili... 

Podvodníci využívají různé záminky a lsti, aby se dostali k vašim penězům. Oznámení o případu podvodného jednání neznámého pachatele přijali lovosičtí policisté v letních měsících 2014. Tehdy neznámý muž předstíral, že je v tísni a pod smyšlenou historkou o dopravní nehodě svého otce lákal z poškozených finanční prostředky. Bohužel byl ve dvou případech úspěšný. Částku 6 tisíc korun se mu podařilo uvedeným způsobem vylákat od dvou důvěřivých seniorů, které oslovil na jedné z lovosických ulic. Policistům se podařilo na základě operativního šetření muže vypátrat. V těchto dnech mu sdělili podezření pro trestný čin podvodu. V případě soudem uznané viny hrozí 33letému muži z Lovosic až dvouleté vězení.

Ve stojanu zůstalo jen přední kolo…

Nepříjemné překvapení čekalo na majitele jízdního kola, který jej ponechal počátkem týdne uzamčené ve stojanu na jízdní kola v jedné z libochovických ulic. Po návratu nalezl jen přední kolo ze svého bicyklu, který na chvíli opustil. Neznámému lapkovi se pravděpodobně nedařilo překonat zámek, kterým bylo přední kolo uzamčeno, proto jej odpojil a odnesl si zbylou část. Škoda je vyčíslena na 24 tisíc korun. Po neznámém pachateli policisté pátrají pro podezření z trestného činu krádeže.

Přes plot pro dlažbu

Až dvouleté vězení hrozí neznámému pachateli, který odcizil zámkovou dlažbu ze soukromého objektu ve Štětí. Po překonání oplocení vnikl na oplocený pozemek a odcizil 9 metrů čtverečních zde uskladněné dlažby. Škoda přesahuje 8 tisíc korun. Ve věci již byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže a po pachateli policisté pátrají.
 

Litoměřice, 16. 1. 2015, nprap. Pavla Kofrová
Oddělení tisku a prevence Litoměřice
tel.: +420 974 436 208
+420 724 101 966
e-mail: krpulk.kr.pis.lt@pcr.cz
 

vytisknout  e-mailem