Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Chtěl obelhat policisty

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Muž za volantem byl pod vlivem drog. 

Řídit, nevlastnit řidičský průkaz a ještě k tomu být pod vlivem drog, se zdálo devětadvacetiletému muži naprosto normální. V pátek ráno 6. listopadu muž řídil auto značky Kia a projížděl Zlechovem. Tam ho zastavila policejní hlídka z Buchlovic. Muž se vymlouval, že u sebe nemá doklady a obelhával policisty falešnými údaji ohledně své totožnosti. Z dostupné evidence ale policisté zjistili, že devětadvacetiletý muž nikdy nevlastnil řidičský průkaz a navíc řídil pod vlivem drog. Nyní ho čeká přestupkové řízení na odboru dopravy.

Svou nezodpovědnou jízdu budou muset na odboru dopravy vysvětlovat další dva řidiči. Těm dopravní policisté na radaru naměřili vyšší rychlost, než je zákonem povolená. V neděli odpoledne mezi Zlechovem a Buchlovicemi projížděl osmadvacetiletý řidič BMW. V daném úseku se mu ručička na tachometru vyšplhala na 125 km/h. O něco rychleji jela třiačtyřicetiletá řidička Mazdy. Ve středu ráno projížděla kolem Kunovic. Její rychlost vystoupala na 147 km/h. Řidiči by si měli uvědomit, že se na silnici pohybují i další účastníci silničního provozu. Taková jízda může mít i tragické následky!

Problémy v silničním provozu měli také cyklisté. V sobotu večer 7. listopadu jel podél železniční trati v Šumicích třiadvacetiletý cyklista. Muž jel od Uherského Brodu směrem do centra Šumic. V místě, kde je silnice mírně z kopce, jel příliš velkou rychlostí. Tak se stalo, že přehlédl oplocení kanalizačního výkopu, tím pádem i výkop samotný, ve kterém nakonec skončil. Při pádu utrpěl zranění, se kterým byl převezen do Uherskohradišťské nemocnice. Alkohol byl vyloučen dechovou zkouškou. Kontrolou kola policisté zjistili, že cyklista za jízdy nepoužil světlo! Ani zmíněná překážka na silnici nebyla za snížené viditelnosti opatřena výstražným světlem. Tato dopravní nehoda je tak nadále v šetření. Další tři cyklisté si za svoji “neosvětlenou“ jízdu vysloužili blokovou pokutu. Jízda na kole za snížené viditelnosti bez osvětlení, je velmi riskantní jak pro samotného cyklistu, tak i pro ostatní řidiče a chodce!

 

Výběr ze zjištěných přestupků v dopravě na Uherskohradišťsku 6. 11. – 12. 11. 2015

 

Počet zjištěných přestupků

6. 11. – 12. 11. 2015

30. 10. – 5. 11. 2015

Řidič pod vlivem alkoholu

4

1

Řidič pod vlivem drog

1

0

Překročení maximální rychlosti

34

21

Jízda na červenou / nedání přednosti v jízdě

6

6

Nepoužití bezpečnostních pásů

3

2

Telefonování za jízdy

4

2

Špatný technický stav vozidla

37

55

Neoprávněné zastavení a stání

6

4

Chodci

1

2

Cyklisté

4

8

 

 

13. listopadu 2015, por. Bc. Milena Šabatová

vytisknout  e-mailem